Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Polska delegacja odwiedza Teksas
Artykuł

Polska delegacja odwiedza Teksas

4 grudnia do Teksasu z kilkudniową wizytą przyleciała delegacja z województwa kujawsko-pomorskiego. W skład grupy weszli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz kilku przedsiębiorców mających siedziby w obrębie województwa.

Pierwszym punktem programu delegacji było spotkanie z World Affairs Council w San Antonio. Drugiego dnia wizyty, delegacja miała możliwość spotkać się z szefem działu zakupów 7. pod względem wielkości sieci supermarketów w Stanach Zjednoczonych – H-E-B. Polscy przedsiębiorcy zaprezentowali swoje produkty, była też możliwość ich degustacji. Podczas spotkania, pracownicy H-E-B wielokrotnie podkreślali bardzo wysokie standardy panujące w polskich zakładach produkujących żywność. Tego dnia delegacja miała także możliwość spotkać się z przedstawicielem laboratorium Food Safety Net Services oraz importerem mięsa Agri West International

W kolejnych spotkaniach w stolicy Teksasu Austin udział wzięli przedstawiciele stanowej administracji: Biura Gubernatora oraz Departamentu Rolnictwa. Uczestnicy delegacji mogli dowiedzieć się, jakiego rodzaju wsparcia udzielają przedsiębiorcom te instytucje. Wisienką na torcie była możliwość zwiedzenia Capitolu stanu Teksas. Na zakończenie dnia grupa miała okazję wysłuchać przemówienia wyjątkowego gościa Michaela Morrissey’a (Senior Budget Officer for Lieutenant Governor of Texas), który w trakcie swojej kariery wielokrotnie odwiedził Polskę, oraz spotkać się z Małgorzatą Meub, Prezes Austin Polish Society.

Wtorek rozpoczął się wizytą w bazie wojskowej Fort Hood, z której pochodzą amerykańscy żołnierze stacjonujący w Kujawsko-Pomorskim. Następnie delegacja udała się autokarem do College Station, siedziby uniwersytetu Texas A&M. Tam spotkała się z Brookshire Brothers oraz Collin Street Bakery. Była to kolejna okazja do zaprezentowania polskich produktów potencjalnym partnerom biznesowym.

Tego dnia goście z Polski spotkali się także z Brazos Valley Economic Development Corporation, a wieczorem skorzystali z zaproszenia na przyjęcie do domu dr. Jima Mazurkiewicza, profesora A&M oraz zasłużonego propagatora polskiej kultury, historii i biznesu w Teksasie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Bryan/College Station Sister City International i burmistrzowie Bryan oraz College Station.

W środę grupa przemieściła się do Houston, gdzie mieści się jedno z Zagranicznych Biur Handlowych PAIH. W pierwszej kolejności delegacja spotkała się z największym amerykańskim dystrybutorem żywności – Sysco. Program dnia obejmował także spotkanie z Dyrektorem ds. Handlu i Spraw Międzynarodowych z Biura Burmistrza Houston oraz kolację z liderami Polonii w Houston.

W czwartek 8 grudnia, przed odlotem z Houston, delegacja udała się do Konsulatu Generalnego RP w Houston na spotkanie z wicekonsul Laurą Trebel-Gniazdowską.

Za organizację programu delegacji odpowiadali dr Jim Mazurkiewicz oraz Zuzanna Kobrzynski, Kierownik ZBH Houston.

  • Wszystko
  • Aktualności (12)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (35)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.