Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Możliwości biznesowe w Panamie
Artykuł

Możliwości biznesowe w Panamie

Ambasada RP w Panamie we współpracy z Panamską Agencją ds. Promocji Eksportu i Inwestycji Propanama oraz Panamską Izbą Handlowo-Przemysłowo-Rolną planuje organizację bezpłatnego webinarium dla polskich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem relacji biznesowych w Panamie.

Webinarium byłoby poświęcone możliwościom handlowym i inwestycyjnym w Panamie – kraju, który kreuje się na regionalny hub logistyczny, transportowy oraz cyfrowy. Ze względu na swoje położenie geograficzne, kanał i cały system stref wolnocłowych jest znakomitym miejscem na wejście na inne rynki środkowoamerykańskie, południowoamerykańskie i karaibskie.

Panama jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w regionie Ameryki Łacińskiej – prognozy na bieżący rok zakładają wzrost PKB o 5 proc., przy inflacji oscylującej w granicach 3 proc. Na uwagę zasługuje również fakt, że panamska strategia zrównoważonego rozwoju oparta jest na inwestowaniu w sektor zielonej energii ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie zielonego wodoru oraz pojazdów elektrycznych. Ponadto panamski rząd dąży do stworzenia hubu farmaceutycznego, zdolnego produkować i eksportować farmaceutyki na cały region Ameryki Środkowej.

Panama posiada podpisaną umowę o wolnym handlu m.in. z USA, co ułatwia eksport towarów wytwarzanych w Panamie na rynek tego kraju. Oprócz tego z uwagi na duży ruch do Kanału Panamskiego, fracht jest relatywnie niski.

Webinarium mogłoby się odbyć w drugiej połowie września 2023 roku, pod warunkiem że zbierze się odpowiednia grupa odbiorców zainteresowanych powyższą tematyką. Ambasada RP w Panamie prosi o nadesłanie na adres panama.amb.sekretariat@msz.gov.pl wstępnego zainteresowania uczestnictwem w takim webinarium. Pod tym adresem mailowym można także uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące planowanego webinarium.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.