Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Amerykańska firma kontynuuje inwestycje w Skawinie
Artykuł

Amerykańska firma kontynuuje inwestycje w Skawinie

Amerykańska firma Stryker Poland Manufacturing, specjalizująca się w produkcji sprzętu i produktów medycznych, planuje zainwestować 265 milionów złotych w rozwój swojego zakładu w małopolskiej Skawinie.

lekarz analizujacy wyniki lub sprzet medyczny

Stryker Poland Manufacturing sp. z o.o. należy do globalnej grupy Stryker Corporation, która jest jednym z czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie i jednym z liderów w dziedzinie technologii medycznej. Decyzję o wsparciu tej inwestycji spółka uzyskała w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Zakład w Skawinie jednym z największych obiektów Stryker

Zakład w Skawinie jest jednym z największych obiektów firmy Stryker, która działa w ponad 75 krajach świata i zatrudnia ponad 51 tysięcy pracowników. Stryker Corporation jest zaliczana do 500 największych spółek giełdowych w USA i jest notowana na giełdzie w Nowym Jorku.

Inwestycja w Skawinie

Nowa inwestycja zwiększy moce produkcyjne istniejącego zakładu w Skawinie i wprowadzi zaawansowane technologicznie procesy produkcyjne. W rezultacie zakład odpowie na rosnące globalne zapotrzebowanie, poszerzając asortyment o kluczowe produkty medyczne. Tym samym amerykańska firma zagwarantuje utrzymanie 2 350 miejsc pracy.

Inwestycja w Skawinie jest kolejnym przykładem zaawansowanych technologicznie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) w Polsce.

Źródło: Krakowski Park Technologiczny (KPT) 

  • Wszystko
  • Aktualności (632)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1050)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.