Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza do Kenii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-12-13 07:56:42
misja gospodarcza, nairobi, kenia, sektor budowlany, budownictwo, rolnictwo, maszyny, przetwórstwo, zakłady przemysłowe, żywność, materiały budowlane, projekt inwestycyjny, ndarugu metropolis, park przemysłowy, msp, polskie firmy, kenijskie firmy, eksport, spotkania b2b, system podatkowy, finanse, prawo handlowe, seminarium, dostęp do rynku kenijskiego, możliwości inwestycyjne, branża budowlana, polska agencja inwestycji i handlu, paih, zagraniczne biuro handlowe, zbh nairobi, 2017, misji gospodarczej do kenii

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspólnie z Zagranicznym Biurem Handlowym w Kenii zapraszają do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej do Kenii organizowanej w związku z projektem inwestycyjnym "Ndarugu Metropolis" w dniach 13-15 grudnia 2017 r.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspólnie z Zagranicznym Biurem Handlowym w Kenii zapraszają przedsiębiorców, przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej oraz członków instytucji otoczenia biznesu do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej do Kenii organizowanej w związku z projektem inwestycyjnym "Ndarugu Metropolis" w dniach 13-15 grudnia 2017 r. (zaproszenie na misję).

 

"Ndarugu Metropolis" to innowacyjny projekt parku przemysłowego - inkubatora dla przedsiębiorców - dedykowanego dla firm sektora MŚP. Inwestycja zlokalizowana jest w głównym centrum rolniczym i przemysłowym Kenii, 35 km od Nairobi w kierunki miasta Thika. Projekt zakłada wsparcie dla kenijskich firm, które otrzymają dostęp do maszyn i wiedzy przemysłowej w ścisłym partnerstwie z międzynarodowymi firmami. Park zlokalizowany jest w okolicy najżyźniejszych ziem w Kenii, które w połączeniu z korzystnym klimatem, są w stanie wydać bogate plony. Problem, z którym borykają się lokalni rolnicy oraz przedsiębiorcy to brak systemu przechowywania zbiorów oraz technologii ich przetwórstwa.

 

"Ndarugu Metropolis" ma na celu zwiększenie wydajności kenijskich plonów oraz budowę zakładów produkcyjnych by dostarczać produkty na lokalny chłonny rynek kenijski. Projekt ten stwarza szanse dla polskich przedsiębiorców. Łącząc siły z kenijskimi przedsiębiorcami i wykorzystując zasoby regionu, polskie firmy mogłyby zrealizować inwestycję, produkować żywność, materiały budowlane oraz inne produkty dla rozwijającego się rynku Afryki Wschodniej, który według prognoz liczyć będzie 300 milionów mieszkańców do 2050 r.

 

Wyjazd dedykowany jest głównie dla firm sektora budowlanego, z uwagi na początkową fazę projektu. Szczegółowy plan zabudowy (Masterplan) jest przygotowany przez stronę kenijską, która potrzebuje firm budowlanych oraz dostawców materiałów do realizacji tego projektu. Korzystając ze współpracy pomiędzy Zagranicznym Biurem Handlowym PAIH w Nairobi oraz grupą inwestorską "Ndaguru Metropolis", organizowana jest Misja Gospodarcza w celu umożliwienia polskim firmom uczestnictwa w ww. projekcie.

 

Program misji

Wstępna agenda misji (szczegóły będą wkrótce ustalane):

12 grudnia 2017 r. (wtorek)

 • Wylot z Warszawy, przylot do Nairobi

13 grudnia 2017 r. (środa)

 • Wyjazd do Windsor Hotel
 • Konferencja na temat projektu "Ngarugu Metropolis" - plany, założenia, fazy realizacji, partnerzy
 • Prezentacja odnośnie możliwości finansowego wsparcia projektu przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)
 • Spotkania B2B
 • Seminarium dla uczestników misji na temat systemu podatkowego, finansów oraz prawa handlowego w Kenii
 • Wyjazd do Kiambu County - lokalizacja projektu "Ndarugu Metropolis"
 • Powrót do Nairobi

14 grudnia 2017 r. (czwartek)

 • Seminarium dla uczestników misji: "Dostęp do rynku kenijskiego" w siedzibie Zagranicznego Biura Handlowego PAIH Nairobi oraz przedstawienie innych możliwości inwestycyjnych dla branży budowlanej w Kenii, jak Tatu City oraz Konza City
 • Wyjazd oraz spotkania z Kenya Association of Manufactures oraz Kenya Investement Authority
 • Spotkania B2B

15 grudnia 2017 r. (piątek)

 • Seminarium w siedzibie Zagranicznego Biura Handlowego w Nairobi z Kenya Bureau of Standards
 • Wyjazd oraz spotkanie w Ambasadzie RP w Nairobi
 • Spotkania B2B
 • Wylot delegacji do Warszawy


Koszty: Uczestnicy samodzielnie pokrywają koszt przelotu i zakwaterowania. Pełną obsługę organizacyjno-logistyczną (organizacja seminarium dot. rynku kenijskiego i spotkań oraz transport na miejscu) dla zainteresowanych zapewnia Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

 

Zgłoszenia

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w misji prosimy o rejestrację poprzez formularz zgłoszeniowy (przesłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z uczestnictwem w misji).

 

Rekrutacja na misję gospodarczą do Kenii trwa do 8 grudnia 2017 r. (organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany daty zakończenia naboru).

 

Kontakt

Dodatkowych informacji dotyczących Misji Gospodarczej udzielają:
Pliki do pobrania

Misja Kenia - agenda oraz informacje
pdf | 161.36 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Most protetyczny

PROTETYKA A IMPLANTY- CO WYBRAĆ? Dlaczego uzupełnianie ubytków jest konieczne? Kilka s...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Gabinet protetyczny

PROTETYKA A IMPLANTY- CO WYBRAĆ? Dlaczego uzupełnianie ubytków jest konieczne? Kilka s...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Protetyk Toruń

PROTETYKA A IMPLANTY- CO WYBRAĆ? Dlaczego uzupełnianie ubytków jest istotne? Kilka sł&...
Polska - TORUŃ 2022-01-25 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert