Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja: Polskie organizacje biznesowe na świecie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-11-27 10:59:31
konferencja, warszawa, polska, paih, polska agencja handlu i inwestycji, paih sa, stowarzyszenie polskich izb handlowych za granicą, izby handlowe, izby gospodarcze, eksport, pomoc eksporterom, wsparcie eksportera, instytucje pomagające eksporterom, networking, współpraca międzynarodowa, wymiana doświadczeń, polonia, konkurencyjność przedsiębiorstw, polskie organizacje biznesowe na świecie, 2017

Konferencja "Polskie organizacje biznesowe na świecie" będzie możliwością do zapoznania się z koncepcją funkcjonowania i celami strategicznymi Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą. Konferencja odbędzie się w Warszawie 6 listopada 2017 r.

6 listopada w siedzibie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu odbędzie się konferencja „Polskie organizacje biznesowe na świecie: Jak wykorzystać potencjał istniejących struktur dla wsparcia rodzimych przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej”. Podczas wydarzenia przedstawiciele polskich izb handlowych i organizacji biznesowych działających za granicą wraz z przedstawicielami Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu zaprezentują nowy projekt biznesowy, który pomoże polskim firmom na zagranicznych rynkach.

 

Z inicjatywy polskich izb handlowych - w Holandii i Hiszpanii, powstaje Stowarzyszenie Polskich Izb Handlowych za Granicą. Jego koordynatorami zostali Joanna Schuhholz, Dyrektor i Członek Zarządu Polskiej Izby Handlowej w Holandii oraz Javier Sosnowski, Prezes Hiszpańsko-Polskiej Izby Handlowej. Celem nowo powstającej organizacji jest stworzenie platformy do współpracy międzynarodowej, wymiany doświadczeń, wiedzy i kontaktów dla polskich przedsiębiorców działających na całym świecie, jak również budowanie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

 

W konferencji udział wezmą przedstawiciele 18 izb, w tym między innymi z Norwegii, Szwecji, Austrii, USA (Nowy Jork, Floryda i Kalifornia), Izraela, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Holandii, Argentyny, Serbii, wspierających powstanie Stowarzyszenia.

 

Obecnie na świecie istnieje około 40 polskich organizacji biznesowych funkcjonujących pod różnymi nazwami. Łączy je wspólny cel: wsparcie polskiego biznesu w kraju ich działalności oraz promocja i rozwój kontaktów gospodarczych między Polską a krajem, w którym działają.

 

Siłą tych organizacji są ludzie doskonale znający lokalne rynki, prawo oraz kulturę biznesową danego kraju, mający wiele ważnych kontaktów w kręgach biznesu, mediów czy środowiska rządowego. Fakt, że często są to osoby, które same prowadzą działalność gospodarczą na terenie danego kraju, sprawia, że znają cały proces funkcjonowania na danym rynku z perspektywy przedsiębiorcy.

 

Do tej pory polskie izby handlowe prowadzące działalność poza Polską praktycznie nie miały ze sobą kontaktu. Powołanie Stowarzyszenia ma być pierwszym krokiem do bliższej współpracy tych organizacji na rzecz polskich przedsiębiorców. - Przykłady brytyjskich czy niemieckich izb handlowych, ich skuteczność i siła na lokalnych rynkach, utwierdzają nas w przekonaniu, że takie wsparcie jest potrzebne dla polskich przedsiębiorców. Stąd pomysł na założenie Stowarzyszenia – mówi Joanna Schuhholz, inicjator konferencji i Pierwszego Forum Polskich Organizacji Biznesowych Działających za Granicą, którego konferencja jest częścią.

 

Inicjatywę Stowarzyszenia Polskich Izb Handlowych za Granicą wspiera Polska Agencja Inwestycji i Handlu, która jest również współorganizatorem konferencji. - W ekosystemie wspierania polskich firm z międzynarodowymi ambicjami niezbędna jest współpraca z organizacjami, które mają odpowiednią wiedzę i kontakty na poziomie lokalnym - twierdzi Członek Zarządu PAIH, Wojciech Fedko – Polska Agencja Inwestycji i Handlu ma zbieżne cele z powoływanym do życia Stowarzyszeniem i jestem przekonany, że współpraca między nami, przy udziale otwieranych przez nas biur handlowych oraz polskich izb handlowych na świecie przyniesie wymierne korzyści firmom z Polski – dodaje.

 

Partnerem konferencji jest „Rzeczpospolita” oraz wydawany pod jej patronatem magazyn TIME FOR POLSKA.

 

- Dziś globalny wyścig wygrywają przedsiębiorcy z krajów, które stawiają na współpracę biznesową i wzajemne wsparcie w działaniach międzynarodowych – mówi Sylwia Ziemacka, redaktor naczelna Time For Polska. - Słowo WSPÓŁPRACA, jeszcze nie tak dawno temu mało popularne wśród polskich przedsiębiorców, dziś zaczyna być przez nich coraz bardziej doceniane. Jestem pewna, że działalność Stowarzyszenia tę współpracę na rynkach zagranicznych jeszcze mocniej scementuje.

 

Więcej informacji na: konferencje.rp.pl.

Rejestracja odbywa się poprzez portal PAIH.
Pliki do pobrania

zaproszenie Polskie Organizacje Biznesowe na świecie
pdf | 2.15 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pellet wędkarski - pellet zanętowy

Pellet wędkarski do połowu ryb karpiowatych.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Kulki proteinowe zanętowe - kulki na karpie

Kulki proteinowe zanętowe do połowu karpi.
Polska - Malbork 2021-10-15 Dodał: Paweł Ślusarczyk Turystyka, sport i rekreacja Zobacz ofertę

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert