Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTrzecia doroczna Polsko-Amerykańska Gala Biznesu za nami!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Nowy Jork | 2017-02-09 17:34:57
gala biznesu, gospodarka, współpraca polsko-amerykańska


Prawie 300 osób wzięło udział w Polsko-Amerykańskiej Gali Biznesu organizowanej corocznie przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji w Nowym Jorku. Niedawna, 3 edycja odbyła się 2 lutego, w Konsulacie Generalnym RP na Manhattanie.

Celem, który przyświeca Gali jest podsumowanie roku działalności WPHI, omówienie stanu i perspektyw wzajemnych relacji handlowych pomiędzy Polską i USA, a przede wszystkim uhonorowanie osób i firm, które prężenie działają w obszarze współpracy polsko-amerykańskiej, w tym szczególnie przyczyniły się do wzmocnienia polskiej gospodarki, czy też poprawy jej wizerunku na świecie.

Podczas wystąpienia konsul Sabina Klimek wskazała, że z perspektywy naszego kraju niezwykle istotne jest promowanie Polski jako marki, która kojarzy się ze wspaniałą jakością, dobrymi produktami i pięknym designem. WPHI pracuje nad tym, aby polskie firmy były widoczne i docenione na międzynarodowym rynku. Nadmieniła także, że należy zawsze doceniać tych, którzy swoją pracą i wkładem udowadniają, że Polska jest coraz ważniejszym biznesowym graczem na arenie międzynarodowej.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody w następujących kategoriach: "Friend of the Polish Economy", "Polish-American Friendship Award" oraz "Award of Appreciation".

Nagroda "Friend of the Polish Economy" jest przyznawana firmie polskiej odnoszącej sukcesy w USA oraz firmie amerykańskiej, która dokonała szczególnie dużej i ważnej inwestycji w Polsce. W tym roku wyróżniona została firma CH2M, a także rewelacyjnie radząca sobie na rynku amerykańskim polska spółka Brainly.

Wyróżnienia "Award of Appreciation" trafiły do osób, które swoim postępowaniem przyczyniają się do promocji polsko-amerykańskiej współpracy gospodarczej, w tym wspierają WPHI w podejmowanych działaniach i inicjatywach. W tym roku wyróżniono 13 osób z różnych branż, tj. Justyna Regan (Miller Canfield), Weronika Sobolak (Facebook), Marek Bańczyk (Cityglobe), Brian Frumberg (Venture Out), Dorota Lata (Bloomberg), Alexander Gredysa (VR Global), Marcin Żurawicz ("Super Express"), Aleksandra Słabisz (Nowy Dziennik), Andrzej Dobrowolski (Polska Agencja Prasowa), Andrew Rasiej (Civic Hall), Magdalena Kulisz, Bartłomiej Zelajtys i Dariusz Barcikowski ("White Eagle").

Wręczone zostały także dwie nagrody "Polish-American Friendship Award". W tej kategorii uhonorowani zostali: Aneta Kuczewska i Stan Borys.

Po części formalnej uroczystości Stan Borys uświetnił całą imprezę niepowtarzalnym występem, podczas którego wykonał swoje największe przeboje, w tym "Jaskółka uwięziona", "Anna" i wiele innych.

DSC8578

 
DSC8586

DSC8605

DSC8630

DSC8657

DSC8667

DSC8764

DSC8672

DSC8896

DSC8914

DSC8779

DSC8813

DSC8927

DSC9004

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Ortodonta Toruń

Ortodonta zajmuje się naprawą wad zgryzu oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co dobrze z...
Polska - TORUŃ 2022-01-27 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta Toruń

Ortodonta pracuje nad leczeniem wad żuchwy oraz nieprawidłowości i krzywych zębów. Co dobr...
Polska - TORUŃ 2022-01-27 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Ortodonta

Ortodonta trudni się leczeniem wad zgryzu oraz niewłaściwości i krzywych zębów. Co trzeba ...
Polska - TORUŃ 2022-01-27 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert