Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z firmami irlandzkimi, członkami Irlandzko Polskiego Stowarzyszenia Biznesu - IPBA

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-04-02 11:14:56
aktualności

W dniu 27 marca 2015 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie wspólnie z Irlandzko Polskim Stowarzyszeniem Biznesu zorganizował spotkanie z firmami irlandzkimi zaangażowanymi we współpracę gospodarczą z Polską. Spotkanie odbyło się w Ambasadzie RP w Dublinie.

Spotkanie z firmami irlandzkimi, członkami Irlandzko Polskiego Stowarzyszenia Biznesu - IPBA

W dniu 27 marca 2015 r. Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie wspólnie z Irlandzko Polskim Stowarzyszeniem Biznesu (Ireland Poland Business Association - IPBA) zorganizował spotkanie z firmami irlandzkimi zaangażowanymi we współpracę gospodarczą z Polską. Spotkanie odbyło się w Ambasadzie RP w Dublinie. Gospodarzem tego wydarzenia był Ambasador RP w Irlandii Pan Ryszard Sarkowicz, który dwa dni wcześniej złożył listy uwierzytelniające i formalnie rozpoczął swoje urzędowanie.

W spotkaniu wzięło udział około 60 osób reprezentujących zarówno firmy od szeregu lat obecne na polskim rynku, jak i przedsiębiorstwa dopiero rozpoczynające współpracę z Polską. Widocznie większa frekwencja niż w podobnych spotkaniach organizowanych w poprzednich kwartałach wynikała m.in. z realizowanego w tym czasie festiwalu Polska-Eire, czyli szeregu przedsięwzięć kulturalno-sportowo-biznesowych mających na celu lepszą integrację i poznanie obydwu krajów. Wśród gości spotkania IPBA znaleźli się przedstawiciele administracji irlandzkiej i polskiej. Jednym z nich był Pan Aodhán Ó Ríordáin TD (poseł z ramienia partii pracy), sekretarz stanu w irlandzkim Ministerstwie Sprawiedliwości, Równości, Sztuki, Dziedzictwa i Gaeltacht (obszar gdzie język irlandzki jest w powszechnym użyciu). W ramach tego resortu Aodhán Ó Ríordáin odpowiedzialny jest za równość, nowe społeczności i kulturę.

Z kolei z Polski w wydarzeniu tym uczestniczyła delegacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Przewodniczył jej Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Pan Kazimierz Kotowski. W składzie delegacji znalazł się m.in. Pan Łukasz Bilski, Prezes Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii reprezentujący również Świętokrzysko-Podkarpacki Klaster Energetyczny.

W programie spotkania przewidziano wystąpienia Ambasadora R. Sarkowicza, Ministra A. Ó Ríordáin oraz Marszałka K. Kotowskiego, po których Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWS Pan Grzegorz Orawiec dokonał prezentacji oferty inwestycyjnej Województwa Świętokrzyskiego. Dalsza część wydarzenia miała formę indywidualnych rozmów pomiędzy uczestnikami, podczas których nawiązywano nowe kontakty biznesowe i dzielono się doświadczeniami ze współpracy z Polską. Przedstawiciele WPHI wykorzystali to spotkanie dla informowania uczestników o planowanych przez placówkę imprezach promocyjnych w 2015 r. Przedsiębiorcy mieli również okazję zapoznać się z najnowszymi materiałami promocyjnymi będącymi w posiadaniu placówki.

Spotkanie IPBA było kolejną okazją do podtrzymania zainteresowania Polską wśród irlandzkich przedsiębiorców. Dzięki organizowaniu tego typu spotkań istnieje szansa na dotarcie z informacjami nt. możliwości biznesowych w Polsce do coraz większej liczby irlandzkich firm.

Podczas wydarzenia przedstawiciele WPHI udostępniali zainteresowanym materiały informacyjne Polskiej Organizacji Turystycznej zachęcając do wizyty w Polsce. Prowadzono także promocję turystyki przyjazdowej do wybranych miast i regionów Polski.

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie


Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Katalogi stron

Każdy biznes wymaga rzetelnej reklamy. Jeśli chcesz, by Twoja firma pozyskała jeszcze większe rze...
Polska - Poznań 2021-04-20 Dodał: Jacek Cukierski IT/ICT Zobacz ofertę

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert