Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu30672 PL

Konferencja: Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w wybranych województwach Polski


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

Celem konferencji naukowej pt. "Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w wybranych województwach Polski - analiza porównawcza" jest upowszechnienie wyników badań dotyczących napływu do Polski kapitału w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

 

Poruszane zagadnienia w szczególności dotyczyć będą:

  • rozmieszczenia przestrzennego kapitału zagranicznego w Polsce,
  • znaczenia bezpośrednich inwestycji zagranicznych dla gospodarki regionów,
  • uwarunkowań wyboru lokalizacji,
  • skuteczności instrumentów promocji,
  • oceny atrakcyjności inwestycyjnej,
  • klimatu dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

 

Badania zostały przeprowadzone w latach 2014-2016 przez zespoły naukowo-badawcze czterech polskich uczelni: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

 

Raporty prezentujące wyniki przeprowadzonych badań będą dostępne na stronie internetowej PAIH.

 

Pełne wyniki badań zostały przedstawione w książce pt. "Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w wybranych województwach Polski – analiza porównawcza", Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Toruń 2016.

 

Program konferencji

 

Uczestnictwo w konferencji:

  • Udział w konferencji jest bezpłatny.
  • Prosimy o dokonanie zgłoszenia uczestnictwa w konferencji do dnia 6 grudnia br. za pośrednictwem internetowego formularza rejestracyjnego.

 

Kontakt

Ewentualne pytania prosimy kierować na adres e-mail: mjaworek@umk.pl (dr hab. inż. Małgorzata Jaworek, prof. UMK).

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Farmacja i biotechnologia, Produkcja i przetwórstwo metali, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Produkcja mebli, Przemysł jubilerski, Pozostałe branże, Energia i surowce odnawialne, Ochrona środowiska, Budownictwo i architektura, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja, Sektor kreatywny, Usługi finansowe, IT/ICT, Handel, Doradztwo/consulting/edukacja, Zdrowie i medycyna

Konferencja
Polska - Warszawa
2017-12-11
Dodał: Patrycja Operacz