Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFood Retail Hospitality Expo 2017b PL

Stoisko na wystawie Food, Retail & Hospitality Expo 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Dublinie serdecznie zapraszają do przekazania próbek polskich produktów, celem zaprezentowania ich na stoisku. Ponadto, przekazujemy pod rozwagę możliwość bezpłatnego udziału na targach na polskim stoisku podczas wydarzenia branży spożywczej - Food, Retail & Hospitality Expo 2017, które odbędzie się w dniu 13 września 2017 r. w Dublinie. Promocja w Irlandii będzie realizowana w ramach programu Poznaj Dobrą Żywność.

 

Konferencja i wystawa Food, Retail & Hospitality Expo adresowana jest do producentów artykułów spożywczych. Wydarzenie to będzie również ciekawe dla firm wytwarzających maszyny i rozwiązania technologiczne dla tego sektora. Impreza ta łączy w sobie zarówno konferencję, jak i wystawę, co gwarantuje dużą liczbę odwiedzających. Będzie ona obejmowała tematykę związaną z kanałami sprzedaży, procesami produkcyjnymi, dodatkami do żywności i pakowaniem. Udział w tej imprezie pozwoli nawiązać kontakty z dystrybutorami napojów i żywności, przedstawicielami hurtowni i sklepów spożywczych w Irlandii, osobami odpowiedzialnymi za procesy produkcyjne w zakładach przetwórstwa.

 

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie internetowej: www.foodhospitality.ie.

 

Polskie towary spożywcze mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę. Według danych Eurostat ceny irlandzkiej żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 20% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (38% poniżej średniej). Sytuacja ta, jak i obecność w Irlandii ok. 150 tys. polskich obywateli, tłumaczą znaczący udział towarów rolno-spożywczych w polskim eksporcie do Irlandii, który w 2016 roku wyniósł 27,1% (182,5 mln EUR) całego eksportu do tego kraju.

 

Warunki udziału:

 • Ze stoiska MRiRW mogą bezpłatnie skorzystać wszyscy polscy producenci (wytwarzający swoje produkty w Polsce).
 • Zgłoszenia należy przesyłać na adres dublin@trade.gov.pl na załączonym formularzu oraz do wiadomości na adres urszula.janczyk@minrol.gov.pl
  i artur.sienicki@minrol.gov.pl
 • MRiRW pokrywa koszty związane z wynajęciem i zabudową stoiska o powierzchni 70 metrów kwadratowych.
 • Przedsiębiorcy zainteresowani przyjazdem ponoszą wszelkie pozostałe koszty, czyli np.: biletów lotniczych, komunikacji miejskiej, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia. Ceny hoteli w Dublinie są zróżnicowane, jednak przyzwoity standard dostępny jest w ramach normy delegacyjnej. Zachęcamy do skorzystania z hotelu Citywest, w którym odbywa się wystawa.
 • Proponujemy przylot do Dublina we wtorek, 12 września i powrót w czwartek, 14 września. Zachęcamy do sprawdzenia bezpośrednich połączeń lotniczych oferowanych przez linie Aer Lingus lub Ryanair.

 

Dodatkowo oferujemy:

 • Udział w seminarium nt. polsko-irlandzkiej współpracy w sektorze rolno-spożywczym w dniu 12 września br. z udziałem firm irlandzkich sektora spożywczego (dystrybutorów, importerów).
 • Pomoc w prezentacji polskich firm sektora rolno-spożywczego i ofert na stoisku MRiRW.
 • Pomoc w pozyskaniu partnerów do rozmów biznesowych, przygotowanie list potencjalnych partnerów, wsparcie w nawiązywaniu kontaktów handlowych podczas wystawy.
 • Oprawę informacyjną dla uczestników w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Irlandii.
 • Promocję firmy (w wersji angielskiej) wśród irlandzkich przedsiębiorców odwiedzających nasza stronę internetową.
 • Informacje praktyczne odnośnie miejskich środków komunikacji na trasie lotnisko w Dublinie - hotel/ targi.
 • Dodatkowe sugestie odnośnie zakwaterowania w Dublinie.

 

Firmy zainteresowane dokupieniem osobnej powierzchni na Food, Retail & Hospitality Expo (koszt 1 metra kw. to 370 EUR + VAT – z zabudową) prosimy o kontakt z organizatorem:

 

Ronan Meagher, Event Manager

Tel.: +353 1 612 0880

ronan@prempub.com

www.foodhospitality.ie

 

W przypadku braku możliwości osobistego udziału w targach zapraszamy do nadsyłania materiałów promocyjnych, katalogów w języku angielskim (nie więcej niż 50 sztuk). Będą one bezpłatnie dystrybuowane na stoisku. Materiały powinny być dostarczone do 6 września br. na adres:

 

Embassy of Poland

Trade and Investment Promotion Section

4 the Vicarage, St. John’s Road,

Sandymount, Dublin D04 A6X5, Ireland

 

Jednocześnie informujemy, że MRiRW organizuje spedycję i transport próbek polskich produktów na w/w targi. Jeżeli Państwo chcieliby przekazać i bezpłatnie przesłać produkty oraz materiały informacyjne proszę o kontakt bezpośrednio z MRiRW z:

 

Panią Urszulą Janczyk

urszula.janczyk@minrol.gov.pl

Tel.: +48 22 623 18 74

Tel.: +48 516 016 847

 

oraz Panem Arturem Sienickim

artur.sienicki@minrol.gov.pl

Tel.: +48 22 623 24 56

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Zboża, Warzywa i owoce, Ryby, Mięso, Przetwórstwo spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby z warzyw i owoców, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby mleczarskie, Słodycze, Kawa, herbata i przyprawy, Pozostałe produkty spożywcze, Napoje alkoholowe, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego

Targi
Irlandia - Dublin
2017-09-13
Dodał: Anna Woińska
Pliki do pobrania

Formularz zgłoszenia udziału