Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFFTT2017 PL

From Farm to Table 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI rekomenduje


Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie zaprasza polskie firmy do samodzielnego uczestnictwa w międzynarodowej wystawie sektora rolniczego „From Farm to Table”, która odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2017 r., Indonesia Convention Exhibition, BSD City, Serpong, Tangerrang (aglomeracja Dżakarty - stolicy Indonezji).

 

Tematyka targów obejmuje takie sektory, jak:

  1. Uprawy, nasiona, ogrodnictwo;
  2. Chemikalia, nawozy, nawadnianie, użyźnianie gleby;
  3. Sprzęt / maszyny dla hodowli zwierząt (w tym ryb);
  4. Rolnictwo - sprzęt i maszyny;
  5. Urządzenia do obróbki żywności, w tym owoców, warzyw, nabiału, mięsa;
  6. Żywność, przetwarzanie odpadów żywności, bioenergia.

 

Wg danych organizatorów, przewidywany jest udział ok. 1400 wystawców oraz 45 tys. odwiedzających.

 

* * *

 

Sektor rolniczy w Indonezji

 

Powierzchnia lądowa Indonezji to ok. 190 mln hektarów, z czego, wg danych ADB, 129 ha to tereny leśne, a 55 mln ha to tereny rolnicze - w tym 24 mln ha pól uprawnych (30% nawodnionych). Wg danych Banku Światowego, w 2015 r. w sektorze rolniczym zatrudnionych było ok. 40 mln Indonezyjczyków, tj. ok. 33% siły roboczej kraju ogółem. Udział rolnictwa w PKB Indonezji to ok. 14%. Główne produkty rolne to: olej palmowy, makuchy (PKS), kauczuk, kakao, kawa, herbata, kasawa, ryż, kukurydza, soja, owoce tropikalne, przyprawy (pieprz, gałka muszkatołowa, goździki), tytoń, drób, ryby i owoce morza. Główne rynki eksportowe dla indonezyjskich towarów rolnych: Chiny, USA, Japonia, Indie, Singapur, Malezja, Pakistan, Korea Południowa, UE. W odniesieniu do struktury własnościowej, zauważalny jest wyraźny podział na duże plantacje (państwowe i prywatne), które zajmują się głównie uprawą oleju palmowego, kauczuku, herbaty, kawy tj. głównych towarów eksportowych Indonezji oraz małe gospodarstwa prywatne, skupiające się na uprawie ryżu, kukurydzy, soi, owoców i warzyw.

 

Wg średniookresowych założeń rządu indonezyjskiego na lata 2015-2019, Indonezja w ciągu najbliższej przyszłości zamierza osiągnąć samowystarczalność w produkcji owocowo-warzywnej, w tym w szczególności ryżu moraz w hodowli zwierząt rzeźnych i produkcji mięsnej, w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla rosnącej populacji. W związku z powyższym, z zainteresowaniem firm państwowych i prywatnych spotkać się mogą różnego rodzaju maszyny, urządzenia, technologie, rozwiązania, których celem jest poprawa wydajności i efektywności upraw i hodowli.

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Maszyny i urządzenia, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Przetwórstwo spożywcze, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Pestycydy, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego

Targi
Indonezja - BSD City, Serpong
2017-12-06 - 2017-12-09
Dodał: Anna Woińska