Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInnoTrans 2016 PL

InnoTrans 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Targi InnoTrans to Międzynarodowe Targi Techniki Transportu Kolejowego i Komunikacji Publicznej, stanowiące jedną z największych i najważniejszych imprez wystawienniczych na świecie. Targi te organizowane są w cyklu dwuletnim. W 2016 roku odbędą się już po raz jedenasty.

 

Do pięciu segmentów targowych InnoTrans zaliczają się:

  • Technologia Transportu Kolejowego,
  • Infrastruktura Kolejowa,
  • Komunikacja Publiczna,
  • Wyposażenie,
  • Konstrukcja Tuneli.

 

InnoTrans koncentruje się na prezentacji innowacji i rozwoju rynku w zakresie technologii transportu. Premiery na skalę światową budzą ogromne zainteresowanie wśród ekspertów z branży. W roku 2014 targi odwiedziło 133 595 specjalistów ze 146 krajów, natomiast swoje produkty i rozwiązania prezentowało 2761 wystawców z 55 państw. W obecnym roku zanotowano największą liczbę zgłoszeń na targi InnoTrans od początku istnienia tej imprezy.
Tradycyjnie na targach zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających nie zabraknie gości z Polski. Prezentacji swoich produktów i rozwiązań dokona około 60 polskich firm.

 

Targom towarzyszy bogaty program konferencyjny z udziałem producentów oraz przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, decydentów z samorządów i ministerstw transportu z całego świata.

 

W przeddzień oficjalnego otwarcia targów InnoTrans w dniu 19 września 2016 w godz. 12-15 w Berlinie zostanie zorganizowana polsko-niemiecka Konferencja pt: „Problemy interoperacyjności i bezpieczeństwa w transporcie kolejowym w Polsce i w Niemczech“, na której zostaną poruszone najważniejsze kwestie dotyczące rozwoju kolejnictwa w Polsce i Niemczech, wyzwań związanych z interoperacyjnością, współpracy urzędów transportu kolejowego, doświadczenia obu krajów w zakresie wdrażania ERTMS. Gośćmi konferencji będą m.in. przedstawiciele Ministerstw Transportu Polski i Niemiec, Urzędów Transportu Kolejowego EBA i UTK oraz Europejskiej Agencji Kolejowej.

 

Również 19 września od godz. 19 odbędzie się „Polish-German Railway Business Evening”, na którym okazję do spotkania i rozmów będą mieli przedstawiciele branży, a wśród nich m.in. reprezentanci przedsiębiorstw taboru kolejowego i autobusowego oraz przewoźników narodowych. Do udziału w Wieczorze Polskim zaproszeni zostali również przedstawiciele kręgów politycznych i gospodarczych oraz władz samorządowych z Polski i Niemiec.

 

Głównym organizatorem Konferencji i Wieczoru Polskiego jest Railway Bussiness Forum (RBF).

 

Kontakt:

Forum Kolejowe - Railway Business Forum

Pani Aleksandra Puzyńska

e-mail: puzynska@rbf.net.pl

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie jest współorganizatorem wyżej wymienionych wydarzeń.

 

Dodatkowe informacje w sprawie targów Innotrans:

Przedstawicielstwo Targów Berlińskich w Polsce

e-mail: promesse@targiberlinskie.pl

 

WPHI/DDW/08.08.2016
Poprzednie edycje