Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL logo PL

Misja polskiego biznesu do Chersonia (Ukraina)


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie serdecznie zaprasza do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Ambasadora RP na Ukrainie Pana Henryka Litwina do Obwodu Chersońskiego, która odbędzie się w dniu 20 maja 2016 r. w formule forum „Poland - Kherson Regional Business Day”.

 

Organizatorami misji są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz Wydział Ekonomiczny Ambasady, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Odessie, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, a także Chersońską Państwową Administracją Obwodową i Chersońską Izbą Przemysłowo-Handlową.

 

Powyższe przedsięwzięcie ma na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami z Obwodu Chersońskiego, którego potencjał i znaczenie w zagranicznych relacjach gospodarczych Ukrainy w ostatnim okresie stale rośnie, zaś władze Obwodu wyrażają zainteresowanie współpracą z polskimi przedsiębiorstwami. W trakcie wyjazdu planowane są spotkania z gubernatorem i władzami Obwodu, władzami Chersonia, miejscowymi organizacjami samorządu gospodarczego, a także rozmowy B2B z przedsiębiorcami regionu.

 

W załączeniu:

  • Wstępny program wydarzenia (możliwa zmiana długości sesji obejmującej prezentacje polskich firm – w zależności od ilości zgłoszonych prezentacji),
  • Formularz zgłoszenia udziału w misji (formularz można również wypełnić online),
  • Paszport inwestycyjny Obwodu Chersońskiego (dostępny pod linkiem),
  • Listę ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniu z polską misją,
  • Informację o możliwych do wykorzystania hotelach znajdujących się w pobliżu miejsca forum. Organizatorzy proponują dokonanie dla Państwa rezerwacji hotelu Optima, znajdującym się w bezpośredniej bliskości miejsca forum, w którym również będzie zakwaterowana delegacja Ambasady i KG RP w Odessie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tej możliwości uprzejmie prosimy o stosowną informację w formularzu zgłoszeniowym.

 

Uprzejmie informujemy, że zainteresowane podmioty będą miały możliwość wizytacji wybranych zakładów i partnerów ukraińskich, wymienionych w załączeniu, a także odbycia wycieczki po mieście i okolicach (pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia zainteresowania).

 

Uprzejmie informujemy również, że w dniach 20-21 maja w Chersoniu będą odbywać się „Dni Europy”.

 

Informujemy, że dla członków misji przybywających do Odessy bezpośrednimi połączeniami z Warszawy i Kijowa (szczegóły w załączonym formularzu zgłoszeniowym) organizatorzy zapewnią transport do Chersonia i z powrotem w dniach 19 i 21 maja. Przy przesyłaniu formularza zgłoszeniowego uprzejmie prosimy o informację, czy jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tego transportu oraz o informację nt. rejsu, którym Państwo przybędziecie do Odessy.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o nadesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres kiev@trade.gov.pl (z tytułem maila: Misja do Chersonia) lub wypełnienie wniosku on-line.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 10 maja br.

 

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Vitkovską, II Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, e-mail: kiev@trade.gov.pl).