Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuciif PL

China International Industry Fair CIIF 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Informacje o dofinansowaniu
Możliwość skorzystania z powierzchni wystawienniczej WPHI.

Całkowita powierzchnia wystawiennicza - m2
200000

Średnia liczba odwiedzających (z 3ch lat)
120000

Średnia liczba wystawców (z 3ch lat)
2000

Polski akcent
Polskie stoisko narodowe

China International Industry Fair – CIIF to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej w Chinach. Wydarzenie to stanowi istotną platformę wymiany informacji i technologii.

 

Za organizację targów odpowiada wspólnie osiem ministerstw i organizacji rządowych Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL). Współorganizatorem imprezy jest m.in. China Machinery Industry Federation (Chińska Federacja Przemysłu Maszynowego), zaś zarządcą Shanghai Eastbest International (Group) Co., Ltd.

 

Co roku targi skupione są wokół 9 głównych sesji:

 

  1. Metal working and CNC Machine Tool Show
  2. Industrial Automation Show
  3. Energy Show – ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii energetycznych, sprzętu do transmisji mocy, sprzętu elektrycznego i sterowniczego, produktów energooszczędnych.
  4. Robotics Show
  5. Environmental Protection Technology and Equipment Show
  6. Information and Communication Technology Show
  7. Scientific & Technological Innovation Show – obejmujące prezentację i zastosowanie badań naukowych wspierających industrializację
  8. New Energy Auto Show - w zakresie pojazdów elektrycznych, samochodów hybrydowych, alternatywnych systemów napędowych, części samochodowych.
  9. China Aerospace and Aviation Technology Show.

 

Ubiegłoroczna ekspozycja objęła ponad 200 tys. m. kw. powierzchni, przyciągając ok. 2000 wystawców z 27 krajów i regionów z całego świata oraz 120 tys. odwiedzających z 83 krajów i regionów. Wydarzeniom targowym towarzyszyły liczne seminaria branżowe oraz konferencje związane z kwestiami produkcji i innowacji sektora zaawansowanych technologii i przemysłu.

 

Dla Polski oraz relacji handlowych ChRL z Polską, szczególnie istotne są sektory prezentowane w ramach pokazów: IAS, EPTES oraz ICTS. W tym zakresie warto by Polska strona zaprezentowała swój wysoki potencjał, co może spotkać się z dużym zainteresowaniem lokalnego i zagranicznego biznesu oraz zaowocować podjęciem współpracy z potencjalnymi partnerami.

 

Industrial Automation Show (IAS) to najbardziej atrakcyjna ekspozycja przemysłu automatyki w Azji. Do czołowych kategorii wystawienniczych zeszłorocznego pokazu IAS należały: produkcja, przemysłowa automatyzacja IT i oprogramowania, dostawa urządzeń do produkcji automatyki, systemy elektryczne.

 

Information and Communication Technology Show (ICTS), jest jednym z czołowych filarów targów CIIF i odpowiada za zbieranie i prezentacje najnowszych technologii i informacji od producentów i dostawców sektora ICT.

 

Environmental Protection Technology and Equipment Show (EPTES), to z kolei pokaz który zasługuje na szczególną uwagę polskiej oferty biznesowej, przede wszystkim dlatego, iż jego tematyka wpisuje się w listę corocznych priorytetów rządu CHRL w zakresie walki i przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska. W 2009 r. Chiny ogłosiły plan redukcji emisji dwutlenku węgla obiecując zmniejszenie jego poziomu o 40-45% do 2020 r. (w porównaniu z rokiem 2005). Zeszłoroczny pokaz EPTES stanowił kluczowe wydarzenie w dziedzinie ochrony środowiska w Chinach. Zaprezentowano na nim najnowsze technologie i sprzęt do kontroli zanieczyszczenia powietrza i wody, usuwania opadów stałych, recyklingu i czyszczenia przemysłowego.

 

WPHI w Szanghaju pragnie zachęcić polskich przedsiębiorców do udziału w 18. edycji targów CIIF. Firmy które są zainteresowane organizacją stoiska, nasza placówka wesprze w rozpowszechnieniu oferty i zaproszeniu chińskich gości do podjęcia kontaktu i rozmów.

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt na adres: shanghai@trade.gov.pl oraz adam.ryszkowski@trade.gov.pl.

branże: Pozostałe branże, Elektronika użytkowa, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Maszyny i urządzenia, Sektor kreatywny, Pozostałe wyroby, Organizacja targów i wydarzeń

Targi
Chiny - Szanghaj
2016-11-01 - 2016-11-05
Dodał: Anna Woińska
Wydarzenia towarzyszące

Poprzednie edycje