Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu20151204-PC040149 PL

Wieczór Polsko-Kazachstańskiego Biznesu


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

W uroczystości uczestniczyli polscy dyplomaci akredytowani w Republice Kazachstanu:

  • Pan Maciej Lang – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Astanie i Biszkeku;
  • Pan Andrzej Papierz – Konsul Generalny RP w Ałmaty, Ambasador Tytularny;
  • Pan Płk Dypl. Dariusz Karwiński – Attache Wojskowy, Morski i Lotniczy przy Ambasadzie RP w Astanie;
  • Pan Radosław Gruk – I Radca, Konsul w KG RP w Ałmaty;
  • Pan Włodzimierz Kurowski – Radca, Kierownik WPHI w Ałmaty.

 

Ogółem w spotkaniu wzięło udział ok. 80 przedstawicieli polskich firm działających w Kazachstanie, kazachstańskich firm współpracujących z polskimi przedsiębiorstwami, przedstawicieli kazachstańskich organizacji biznesowych i lokalnej administracji.

 

W 2015 roku statuetkami oraz okolicznościowymi dyplomami za wybitne osiągnięcia w rozwoju polsko-kazachstańskiej współpracy gospodarczej zostali uhonorowani:

  • TOO „AZJAFILTR” – firma od 2011 roku zajmuje się dystrybucją różnego rodzaju filtrów, dostarczanych przez polską firmę „Remark-Kayser” Sp. z o.o.;
  • ТОО „GOLDEN FISH Ltd.” - firma zajmuje się dystrybucją szeregu artykułów spożywczych z Polski;
  • EKOLOG Sp. z o.o. – firma zajmuje się m.in. rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków w Polsce i wielu krajach Europy, a także w Kazachstanie: w Szymkiencie, Ust Kamienogorsku, Aktobe, Atyrau. W roku przyszłym firma zamierza otworzyć w Szymkiencie zakład produkujący niektóre elementy wyposażenia dla oczyszczalni ścieków;
  • ТОО „Polsko-Kazachstańskie Centrum Biznesu - TOMIRIS” – Centrum powstało w Szymkiencie w 2015 r. i zajmuje się dystrybucją szeregu artykułów polskiego pochodzenia, w tym AGD, maszyn i urządzeń dla rolnictwa etc. Centrum powstało z wykorzystaniem w 85% polskich materiałów budowlanych.

 

Po oficjalnym otwarciu Wieczoru nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpili artyści Teatru im. M. Lermontowa w Ałmaty oraz dziecięcy zespół „Kukły”.

 

Wieczór biznesu poprzedziła konferencja prasowa, poświęcona polsko-kazachstańskiej współpracy gospodarczej w 2015 roku, z udziałem Pana Ambasadora Macieja Langa, Pana Konsula Generalnego Andrzeja Papierza oraz Pana Radcy Włodzimierza Kurowskiego.

branże: Pozostałe branże

Spotkanie
Kazachstan - Almaty
2015-12-04
Dodał: Małgorzata Kędzierska