Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuimm PL

Wystawa polskiego wzornictwa IMM 2016 Kolonia


Rodzaj wydarzenia
Targi

Polskie wzornictwo pojawi się po raz kolejny podczas IMM Cologne – jednym z najważniejszych wydarzeń targowych z branży urządzania wnętrz w Europie.

 

Podczas tegorocznej edycji Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza (IAM) oraz Instytutem Polskim w Düsseldorfie (IPD) pokażą niestandardową prezentację wzornictwa użytkowego. Na targach kolońskich zobaczymy projekty związane z nową technologią – przełomowe polskie pomysły, jak i przełomowe rozwiązania.

 

Wystawa „Bright New. Polish Ideas Applied”, kuratorowana przez Katarzynę Białousz i Annę Theiss nie będzie tylko standardową wystawą wzornictwa. Na wystawie zobaczymy projektowanie jako rozwiązywanie problemów i zaspakajanie potrzeb klienta. Kuratorki dokonały selekcji innowacyjnych polskich projektów, wybierając te, które wykorzystują nowe technologie. Nie są to jednak typowe gadżety – są to raczej „idee wcielone w życie”, przełomowe rozwiązania, które w prosty sposób ułatwiają życie użytkownikom. Eksponowane rozwiązania zostały stworzone przez polskich projektantów i inżynierów, np. stymulujący układ krążeniowy rękaw IMMU, aplikacja tylko., umożliwiająca samodzielne projektowanie własnych, niepowtarzalnych mebli z modułów, czy inteligentna lampa Kandelka, która dostosowuje barwę światła do naszych potrzeb i upodobań.

 

Jednocześnie w ramach wystawy zetkniemy się z polską myślą technologiczną – zaprezentowane zostaną głosy, diagnozy i prognozy polskich teoretyków designu, socjologów, filozofów. Projektowanie ukaże się nam jak pole, w którym myśl i obiekt idą ze sobą w parze, a teoria i praktyka projektowania pozostają zawsze od siebie zależne.

 

Bright New. Polish Ideas Applied.

18-24 stycznia 2016

IMM Cologne

Pure Talents / Halla 4. 2 / E 12

 

Wystawcy i obiekty:

  • meble modułowe tylko./tylko.;
  • rękaw IMMU/Findustri;
  • inteligentny pasek do zegarka uBirds/uBirds;
  • technologia łącząca dom ze smartfonem OORT/OORT;
  • inteligenta lampa Kandelka/Kandelka, sztuczna pszczoła B-Droid/Politechnika Warszawska;
  • Bakteriobójczy koncentrat z kapusty/Instytut Chemii Przemysłowej w Warszawie;
  • Maszyna do ryb/Morski Instytut Rybacki w Gdyni;
  • Laserowy wykrywacz alkoholu w pojeździe/Instytut Optoelektroniki WAT w Warszawie;
  • wieloczujnikowy elektroniczny nos - E-nos/Politechnika Gdańska.