Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportudjazagro PL

DJAZAGRO 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Polski akcent
WPHI uczestniczy

DJAZAGRO - Salon International des Industries Agroalimentaires de la boulangerie, pâtisserie et de la restauration – 14. edycja targów spożywczych i wyposażenia dla przemysłu spożywczego, piekarnictwa i gastronomii www.djazagro.com

  • Algier
  • 18-21 kwietnia 2016 r.

 

DJAZAGRO to największa i najbardziej prestiżowa impreza sektora spożywczego nie tylko w Algierii, ale także w Afryce. Targi obejmują również maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego i gastronomii.

 

Edycja 2015 roku zbiegła się z oficjalną wizytą w Algierii Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Marka Sawickiego. Uroczystego otwarcia targów dokonali wspólnie ministrowie rolnictwa Polski i Algierii. W DJAZAGRO 2015 na 15 tys. m2 powierzchni uczestniczyło blisko 600 wystawców z ponad 30 państw (udział wystawców spoza Algierii wyniósł ponad 75%). Targi odwiedziło 20 tys. zwiedzających (wstęp na targi jest zarezerwowany dla profesjonalistów).

 

Algieria znajduje się w gronie dziesięciu największych importerów żywności w świecie i jest głównym importerem artykułów spożywczych i rolnych na kontynencie afrykańskim (25%). W liczącej 40 milionów mieszkańców Algierii, wydatki na żywność stanowią średnio 45% wartości rodzinnego budżetu. Stąd tak duże znaczenie dla polskich producentów mają targi DJAZAGRO obejmujące branże: zbożowo-piekarniczą, szeroko pojętą branżę spożywczą, gastronomi i usług a także maszyn i urządzeń dla rozwijającego się algierskiego przemysłu spożywczego.

 

Przedsiębiorstwa algierskie tradycyjnie importują drogie maszyny i urządzenia z krajów Europy Zachodniej oraz tanie z Chin. Rośnie udział atrakcyjnego cenowo i jakościowo wyposażenia z Turcji. Polskie firmy oferujące maszyny i urządzenia dla przetwórstwa płodów rolnych i żywności, pakujące itp. w korzystnej relacji ceny do jakości potwierdzonej normami CE, mają poważne szanse eksportu do Algierii, z której to szansy coraz częściej z sukcesem korzystają.

 

Agencja Rynku Rolnego, wzorem kilku poprzednich edycji, przewiduje udział w targach wraz z misją polskich przedsiębiorców i eksporterów. Rokrocznie stoisko ARR na DJAZAGRO jest coraz większe i cieszy się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających.

 

Przed końcem 2015 r. przewidziany jest przyjazd i rozpoczęcie pracy przez nowo powołanego przez MRiRW Radcy Rolnego przy Ambasadzie RP w Algierze. Będzie to niewątpliwa pomoc dla WPHI w rozwijaniu eksportu rolno-spożywczego i współpracy w tym sektorze.

branże: Przetwórstwo spożywcze, Rolnictwo i leśnictwo, Maszyny i urządzenia

Targi
Algieria - Algier
2016-04-18 - 2016-04-21
Dodał: Małgorzata Kędzierska
Poprzednie edycje