Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAUTO ALGIER PL

EQUIP AUTO 2016


Rodzaj wydarzenia
Targi

Polski akcent
WPHI uczestniczy

EQUIP AUTOEEA - Salon international de tous les équipements pour tous les véhicules – 10. edycja salonu części, podzespołów i komponentów motoryzacyjnych www.equipauto-algeria.net

  • Algier
  • 29 lutego - 3 marca 2016 r.

 

EquipAuto to specjalistyczny salon poświęcony producentom części zamiennych i komponentów do produkcji i eksploatacji samochodów osobowych i dostawczych, ciężarówek i autobusów, wyposażenia dla warsztatów naprawczych i stacji obsługi pojazdów. Na 11 tys. m2 powierzchni wystawowej przewidziany jest udział ponad 300 wystawców (w tym ponad 70% firm spoza Algierii) i 10 tys. odwiedzających (wstęp na targi zarezerwowany jest tylko dla osób związanych z branżą motoryzacyjną).

 

Targi te należą do ściśle profesjonalnych imprez promujących określoną branżę produktów i usług. Są one dla polskich eksporterów tym bardziej ważne, iż w dniu 10 listopada 2014 r. w Oranie nastąpiło oficjalne otwarcie i uruchomienie, pierwszej w Algierii montowni samochodów osobowych, we współpracy z koncernem Renault. Wybudowana kosztem 50 mln EUR montownia „RAP” będąca algiersko francuskim joint-venture (34% akcji w gestii SNVI – algierskiego państwowego producenta autobusów i samochodów ciężarowych + 17% należy do algierskiego państwowego Narodowego Funduszu Inwestycyjnego – Fond National de l’investissement a pozostałe 49% akcji do Grupy Renault) ma montować w początkowym okresie ok. 25 tys. samochodów modelu „Symbol” rocznie, a po 2019-2020 roku 75 tys. szt. i w zależności od popytu dzięki dalszym inwestycjom rzędu 750 mln EUR do 150 tys. samochodów rocznie.

 

W początkowym okresie przewidziany jest zaledwie 17% udział części i komponentów produkowanych w Algierii, ale ma on wzrosnąć w 2019 roku do 42%. Ponieważ na dzień dzisiejszy Algieria praktycznie nie produkuje podzespołów, części i komponentów samochodowych – jest to realna szansa dla polskich eksporterów na krótkoterminowy szybki wzrost eksportu i na stałe i rosnące dostawy poprzez delokalizację produkcji / montażu do Algierii. Tego typu joint-venture (zgodnie z algierskim prawem – inwestor zagraniczny musi mieć lokalnego partnera) mogą liczyć na pomoc finansową Państwa i szereg ulg podatkowych.

 

Wzorem poprzednich edycji, warszawska firma KONEKTGroup organizuje misję i udział kilkunastu polskich firm na targach EAA 2016.

branże: Produkcja środków transportu, Transport i logistyka

Targi
Algieria - Algier
2016-02-29 - 2016-03-03
Dodał: Małgorzata Kędzierska
Poprzednie edycje