Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

Misja gospodarcza do Namibii


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Biuro Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej, przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu, organizuje wyjazd Misji Gospodarczej Ogólno-branżowej do Namibii w terminie 9 - 16 listopada 2015 r.

 

Program Misji przewiduje:

 

• przeprowadzenie akwizycji handlowej w Namibii przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu oraz dokonanie rozeznania w zakresie możliwości importowania towarów z tego kraju;

• udział w spotkaniu biznesowym / zebraniu plenarnym w Windhuk w dniu 11 listopada 2015 w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej Namibii z udziałem lokalnych przedsiębiorstw produkcyjno-handlowych;

• przeprowadzenie rozmów indywidualnych przez członków Misji KIG z przedstawicielami firm z Namibii, na temat nawiązania współpracy handlowej.

 

Gospodarka Namibii opiera się na kliku sektorach. W roku 2014 największy udział w PKB Namibii należał do: usług finansowych i biznesowych (15%), handlu, hoteli i restauracji (13,6%), produkcji przemysłowej (10,3%), górnictwa (11,3%), sektora rządowego (10,1%) oraz rolnictwa (około 9,0%).

 

Kraj posiada bogate złoża surowców mineralnych. Najbardziej wartościowe kopaliny wydobywane w Namibii to diamenty, uran, miedź, cynk, ołów, złoto, kadm, srebro i fluor. Najcenniejsze w skali światowej są pola diamentowe na północ od Oranjemund i kopalnia uranu w pobliżu Swakopmund. Diamenty stanowią pod względem wartości najważniejszy produkt w eksporcie Namibii (udział w eksporcie ogółem wynosi 21,1%). Namibia jest również jednym z największych światowych producentów rudy uranowej (5 pod względem wielkości wydobycia). To również znaczący producent cynku. Kraj ten zajmuje czwarte miejsce na liście największych eksporterów minerałów nieopałowych w Afryce.

 

Podstawowe grupy towarowe w imporcie Namibii obejmują: paliwo, pojazdy, maszyny i urządzenia, farmaceutyki, wyroby przemysłu chemicznego oraz instrumenty lekarskie. Namibia to także znaczący importer żywności.

Niemcy, Holandia oraz Belgia zajmują czołowe miejsce na liście największych eksporterów towarów do Namibii w ramach Unii Europejskiej.

 

Zgłoszenia udziału w Misji KIG prosimy kierować do p. Tadeusza Świątkowskiego (tel. 22/ 630 96 02, tel. kom. 516 178 471, fax. 22/ 630 99 15,

tswiatkowski@kig.pl

branże: Przemysł chemiczny i kosmetyczny, IT/ICT, Transport i logistyka, Farmacja i biotechnologia, Pozostałe branże, Rolnictwo i leśnictwo, Turystyka, sport i rekreacja, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Energia i surowce odnawialne, Ochrona środowiska, Przetwórstwo spożywcze, Budownictwo i architektura, Maszyny i urządzenia, Zdrowie i medycyna, Produkcja środków transportu, Usługi finansowe

Misja Gospodarcza
Namibia
2015-11-09 - 2015-11-16
Dodał: Anna Woińska