Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Polskie stoisko narodowe na targach RailwayTech Indonesia 2025
Wydarzenie

Polskie stoisko narodowe na targach RailwayTech Indonesia 2025

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza przedsiębiorców z branży pojazdów szynowych do współtworzenia polskiego stoiska narodowego podczas targów RailwayTech 2025 w Dżakarcie. Stoisko PAIH organizowane jest w ramach projektu „Umiędzynarodowienie MŚP – Brand HUB”. Na firmy, które zgłoszą swój udział, czekać będą także wydarzenia towarzyszące.

RailwayTech Indonesia 2025

Targi RailwayTech Indonesia to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych na świecie, a zarazem najbardziej perspektywiczne w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Cykliczna impreza poświęcona jest infrastrukturze kolejowej, w tym technologii i systemom sygnalizacji i sterowania, produkcji taboru oraz części i wyposażenia, a także przewoźnikom i obsłudze pasażerów. Jako wydarzenie kolejowe o zasięgu globalnym targi RailwayTech są doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych B2B i B2G oraz zapoznania się z branżowymi nowościami.

Organizator stoiska zapewnia współtworzącym je firmom możliwość skorzystania z przestrzeni do spotkań biznesowych, saloniku VIP, wyświetlania filmów promocyjnych oraz konsultacji z ekspertem branżowym i ekspertem z regionalnego ZBH PAIH.

Korzystanie z przestrzeni stoiska narodowego jest  bezpłatne, natomiast koszty logistyczne, tj. transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia, wejściówek na targi itp. pokrywa przedsiębiorca.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w tym wydarzeniu mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego.

Wydarzenia towarzyszące

Dodatkowo, dla wszystkich polskich firm, które zostaną zakwalifikowane do współtworzenia polskiego stoiska narodowego, PAIH przewiduje szereg wydarzeń towarzyszących:

  • śniadanie biznesowe oraz spotkania z importerami partnerami branżowymi;
  • wizyta studyjna do Bandungu: spotkania z indonezyjskimi władzami i podmiotami kolejowymi;
  • prezentacje firm w formule „Pitch Your Product”;
  • udział w Międzynarodowej Konferencji Kolejowej (VIP pass);
  • Business Mixer Lunch i sesje  B2B;
  • uroczyste przyjęcie dyplomatyczno-biznesowe.

Harmonogram ramowy wydarzenia zostanie udostępniony wkrótce. Ostateczny scenariusz zostanie udostępniony firmom zakwalifikowanym do udziału w polskim stoisku narodowym.

Wydarzenia będą realizowane przed, w trakcie oraz po zakończeniu targów RailwayTech. W celu wzięcia udziału we wszystkich z nich, rekomendujemy obecność w Dżakarcie w dniach 28-31 lipca br.

O polskim sektorze pojazdów szynowych

Polska posiada pozycję jednego z wiodących producentów pojazdów szynowych. Wartość całkowitego eksportu branży kolejowej z Polski w 2024 roku wyniosła 7,39 mld zł. To wzrost o 10,3 proc. względem 2023 r., kiedy to sektor sprzedał za granicę produkty o łącznej wartości 6,7 mld zł. Polska sprzedaje na rynki zagraniczne głównie pociągi pasażerskie, ale też tramwaje i wagony towarowe.

Polski sektor pojazdów szynowych ma znaczny potencjał rozwojowy, między innymi dzięki rozbudowie infrastruktury w związku z planowaną budową CPK. Polscy producenci inwestują w prace badawczo-rozwojowe. Rozwijana jest koncepcja kolei wysokich prędkości oraz pociągów zasilanych wodorem.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH)

ul. Krucza 50, 00-025 Warszawa
pasek z logotypami

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.