Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
Wojciech Kowalski ELECTRONICS LIGHT Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Na początek

Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i estetykę wnętrza, ale także z powodu innych równie ważnych przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, zabezpieczają przed jego utratą i przed przypływem zimnego powietrza, a także wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą zapewniać bezpieczeństwo: odpowiednio przepuszczać promienie słońca, właściwie chronić przed włamaniem i być proste w obsłudze. Warto też zastanowić się, jaki typ okien wybrać: PCV, drewniane czy aluminiowe, a także ile szyb zastosować?

Jaka ilość szyb będzie najlepsza do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: trzyszybowym i dwuszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda szyba ma 4 - 6 mm, a powierzchnie między nimi zapełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), dzięki którym wzrasta izolacyjność okien. Różnica między pakietem dwu i trzyszybowym leży nie tylko we wskaźniku izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy wpuszcza więcej promieni, dlatego daje więcej światła, ale też szybciej rozgrzewa pokoje.

Okna trzyszybowe są polecane szczególnie wtedy, gdy dom ma być co do zasady energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być dobrze izolowany, więc okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, w których termoizolacja nie jest zbyt szczelna i występują w nim mostki termiczne, żeby nie tracić na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Nie licząc ilości szyb jednym z tak samo ważnych czynników, na które trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, w głównej mierze zachęcają uniwersalnymi rozmiarami i wykończeniem. Najczęstsze są w kolorze białym, ale jest też możliwość kupna wielobarwnych oklein. Ponadto są lekkie, a wyposażenie ich w system antywłamaniowy nie będzie problemem. Nie wymagają też konserwacji i są łatwe w zachowaniu czystości. Mają niewygórowaną cenę i są również ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą na skutek nasłonecznienia, deszczu i innych warunków atmosferycznych, zmienić kolor albo ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą się odkształcać i skrzypieć. W przypadku większych uszkodzeń niezbędna jest wymiana całego okna, ponieważ nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z drewna

Okna drewniane ciągle są postrzegane jako produkt luksusowy. Nie dziwi to z uwagi na to, że dodają elegancji i komponują się na przykład z drewnianymi meblami z wnętrza domu. Co więcej drewniane okna cechuje wysoka wytrzymałość i dobra izolacja cieplna i dźwiękowa. Można je zamawiać w wybranych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie naprężają się zbyt łatwo i są sztywne, a ewentualne uszkodzenia da się łatwo naprawić. Dodatkowo można je wyposażyć w antywłamaniowe systemy, które podniosą ich bezpieczeństwo.

Żeby okna drewniane działały jak najdłużej, potrzebna jest im odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku domów i pomieszczeń z wysokim ryzykiem zawilgocenia. Należy je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one też trochę droższe w porównaniu z oknami PCV, z uwagi na długi proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe charakteryzuje przed wszystkim trwałość oraz lekkość. Są one mniej podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur oraz warunki pogodowe nie wpływają na nie negatywnie przez długi czas. Z uwagi na to, że aluminium jest dość plastycznym tworzywem, można z niego wykonywać okna o odmiennych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dopasowywana. Dzięki temu, dają możliwość optycznego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej funkcji ramy mogą być znacznie szersze i utrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Dodatkowo są dość dobrymi izolatorami oraz specjalnie ochrania się je przed korozją. Producenci dają też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, mimo świetnej wytrzymałości, zniszczone okno z aluminium należy wymienić. Jeżeli rama zostanie zarysowana lub całkowicie uszkodzona nie da się go naprawić. Ponadto w zestawieniu z oknami PCV i drewnianymi, okna aluminiowe są gorszymi izolatorami ciepła i są znacznie bardziej kosztowne, ze względu na to, że są produkowane na zamówienie. Niektórym użytkownikom przeszkadza też to, że są zimne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie okna do domu należy rozeznać się w możliwościach poszczególnych rodzajów okien. Do najważniejszych czynników, na jakie powinno się zwrócić uwagę kwalifikuje się odporność i wytrzymałość tworzywa, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Lepiej sugerować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym sztuczkom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o jakości produktu. Dlatego, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem należy przeanalizować zalety i wady wszystkich rodzajów okien.

Okna PCV Toruń

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Drewniane Toruń
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Etykieciarki do butelek

 
 

Etykieciarki...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Katalogi stron

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Stomatolog

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Events in which I participate