Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
INTERNO Juliusz Krawiec

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Na początek

Dobór okien do domu jest niezwykle istotny nie tylko ze względu na wygląd i estetykę wnętrza, ale też z powodu innych tak samo ważnych przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą i przed napływem zimnego powietrza, a także wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: odpowiednio przepuszczać promienie słońca, skutecznie chronić przed włamaniem i być łatwe w obsłudze. Trzeba też zdecydować się, który rodzaj okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także jaką ilość szyb zastosować?

Jaką ilość szyb wybrać do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: trzyszybowym i dwuszybowym. Dwuszybowe okna są standardem. Każda z szyb ma 4 - 6 mm, a przestrzenie między nimi wypełniają gazy (np. ksenon, krypton, argon), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica pomiędzy pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy przepuszcza więcej promieni, więc daje więcej światła, ale też szybciej rozgrzewa pokoje.

Okna trzyszybowe są polecane zwłaszcza wtedy, kiedy dom ma być co do zasady energooszczędny lub pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, dlatego okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego powodu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, gdzie termoizolacja nie jest zbyt szczelna i występują w nim mostki termiczne, żeby nie tracić na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Poza ilością szyb jednym z równie istotnych czynników, na jakie trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna PCV, bliżej znane jako plastikowe, w głównej mierze zachęcają wieloma dostępnymi rozmiarami i wykończeniem. Najpopularniejsze są w kolorze białym, ale jest również możliwość kupna kolorowych oklein. Ponadto są lekkie, a wyposażenie ich w antywłamaniowy system nie stanowi problemu. Nie wymagają także konserwacji i są łatwe w utrzymaniu czystości. Mają niewygórowaną cenę i są również ogólnodostępne.

Niestety z upływem lat mogą pod wpływem nasłonecznienia, wiatru i innych warunków atmosferycznych, zmienić barwę albo ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą się odkształcać i skrzypieć. W przypadku większych uszkodzeń niezbędna jest wymiana całego okna, dlatego że nie da się go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane nadal kojarzą się z dobrem luksusowym. Nic dziwnego, ponieważ dodają elegancji i komponują się z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza domu. Co więcej drewniane okna cechuje świetna wytrzymałość i dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je wykonywać w dowolnych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie naprężają się zbyt łatwo i są dość sztywne, a potencjalne uszkodzenia można łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

By okna drewniane działały jak najdłużej, potrzebna jest im właściwa konserwacja i pielęgnacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku domów i pomieszczeń z większym ryzykiem zawilgocenia. Trzeba je wtedy dodatkowo zabezpieczać. Są one również trochę droższe od okien PCV, z uwagi na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe charakteryzuje przed wszystkim trwałość oraz lekkość. Są one mniej podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także zmiany temperatur oraz warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie ujemnie przez lata. Z uwagi na to, że aluminium jest całkiem plastycznym materiałem, można z niego wykonywać okna o odmiennych kształtach. Także szerokość ram jest dowolnie dopasowywana. Dzięki temu, dają możliwość optycznego powiększenia mniejszych okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być znacznie szersze i podtrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Ponadto są calkiem dobrymi izolatorami oraz specjalnie ochrania się je przed rdzewieniem. Producenci oferują też możliwość dowolnego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, mimo świetnej wytrzymałości, zniszczone okno aluminiowe należy wymienić. Jeżeli rama zostanie zarysowana lub całkowicie uszkodzona nie da się go naprawić. Ponadto w porównaniu z oknami PCV i drewnianymi, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła i są znacznie bardziej kosztowne, dlatego że są produkowane na zamówienie. Niektórym użytkownikom przeszkadza także to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając właściwe okna do domu warto zapoznać się z możliwościami poszczególnych typów okien. Do najważniejszych czynników, na jakie powinno się zwrócić uwagę kwalifikuje się odporność i wytrzymałość materiału, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej sugerować się sprawdzonymi certyfikatami niż marketingowym sztuczkom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o jakości produktu. Ze względu na to, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem trzeba przeanalizować mocne i słaby strony wszystkich rodzajów okien.

Okna Aluniowe

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Drewniane Toruń
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Wybielanie zębów

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Katalogi firm

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Aplikacja etykiet

 
 

Rodzaje apli...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Events in which I participate