Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
STUDIO MEBLI A&G Andrzej Grębowski

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh

Na początek

Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko z uwagi na wygląd i estetykę wnętrza, ale też z powodu innych tak samo ważnych czynników. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą oraz przed napływem zimnego powietrza, a do tego wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: właściwie przepuszczać promienie słoneczne, właściwie chronić przed włamaniem oraz być proste w obsłudze. Trzeba też zdecydować się, który typ okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także ile szyb zastosować?

Jaka ilość szyb będzie najlepsza do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: trzyszybowym i dwuszybowym. Dwuszybowe okna są standardem. Każda szyba ma od 4 do 6 mm, a przestrzenie pomiędzy nimi zapełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica pomiędzy pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy przepuszcza więcej promieni, więc daje więcej światła, ale też szybciej rozgrzewa pokoje.

Okna trzyszybowe są polecane szczególnie wtedy, kiedy dom ma być co do zasady energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być dobrze izolowany, więc okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego powodu okna dwuszybowe stosuje się raczej w domach, gdzie termoizolacja nie jest zbyt szczelna oraz występują w nim mostki termiczne, by nie tracić na okna, które nie uratują sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Poza ilością szyb jednym z tak samo istotnych czynników, na jakie trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, w głównej mierze zachęcają wieloma dostępnymi rozmiarami oraz wykończeniem. Najczęstsze są w białym kolorze, ale jest również możliwość zakupu wielobarwnych oklein. Dodatkowo są lekkie, a zaopatrzenie ich w system antywłamaniowy nie stanowi problemu. Nie wymagają także konserwacji i są proste w utrzymaniu czystości. Mają niewygórowaną cenę i są także ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą na skutek światła słonecznego, wiatru i innych warunków pogodowych, zmienić barwę i ulegnąć zniszczeniom: np. mogą skrzypieć lub odkształcać się. W przypadku większych uszkodzeń konieczna jest wymiana całego okna, dlatego że nie da się go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane nadal są postrzegane jako produkt luksusowy. Nic dziwnego, ponieważ dodają elegancji i współgrają na przykład z drewnianymi meblami z wnętrza domu. Ponadto drewniane okna cechuje wysoka wytrzymałość oraz dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je zamawiać w wybranych kształtach, według własnego pomysłu, zwłaszcza, że nie naprężają się zbyt łatwo i są dość sztywne, a potencjalne uszkodzenia da się łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w antywłamaniowe systemy, które podniosą ich bezpieczeństwo.

By okna drewniane służyły jak najdłużej, potrzebna jest im odpowiednia pielęgnacja i konserwacja. Jest to absolutnie ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z większym ryzykiem zawilgocenia. Warto je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one też znacznie droższe w porównaniu z oknami PCV, ze względu na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe cechuje w głównej mierze trwałość oraz lekkość. Nie są one tak podatne na uszkodzenia w porównaniu z oknami PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie ujemnie przez długi czas. Z uwagi na to, że aluminium jest całkiem plastycznym tworzywem, można z niego produkować okna o różnych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dostosowywana. Z tego powodu, dają możliwość wizualnego powiększenia mniejszych okienek. Dzięki tej samej funkcji ramy mogą być bardzo szerokie i podtrzymywać ciężkie i wielkie przeszklenia. Ponadto są calkiem dobrymi izolatorami i specjalnie zabezpiecza się je przed korozją. Producenci dają też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, pomimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno aluminiowe należy wymienić. Jeżeli rama zostanie zarysowana lub całkowicie uszkodzona nie ma możliwości jej naprawy. Ponadto w porównaniu z oknami drewnianymi i PCV, okna aluminiowe są gorszymi izolatorami ciepła i są znacznie bardziej kosztowne, dlatego że są produkowane na zamówienie. Niektórym osobom przeszkadza także to, że są zimne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając właściwe okna do domu należy zaznajomić się z możliwościami poszczególnych typów okien. Do najważniejszych czynników, na które powinno się zwrócić uwagę kwalifikuje się wytrzymałość i odporność tworzywa, izolacyjność cieplną i akustyczną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej sugerować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym namowom sprzedawców. Czasami cena nie świadczy o jakości produktu. Ze względu na to, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem trzeba prześledzić plusy i minusy wszystkich typów okien.

Okna Aluniowe Toruń

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Aluniowe
Activity
Type
Services
Employment
Maximum 10 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Etykieciarki

 
 

Jakie techno...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Bazy dnych

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Dentysta Toruń

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Events in which I participate