Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
WOJCIECH OSIŃSKI - FIRMA HANDLOWO - USŁUGOWA

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Na początek

Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę i wygląd wnętrza, ale też z powodu innych równie ważnych przyczyn. Poza dostarczaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą i przed napływem zimnego powietrza, a także wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą zapewniać bezpieczeństwo: odpowiednio przepuszczać promienie słońca, skutecznie chronić przed włamaniem oraz być łatwe w obsłudze. Warto też zastanowić się, który typ okien wybrać: PCV, drewniane czy aluminiowe, a także ile szyb zastosować?

Jaką ilość szyb wybrać do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: dwuszybowym i trzyszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda z szyb ma od 4 do 6 mm, a powierzchnie pomiędzy nimi wypełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica między pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słonecznych, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy przepuszcza więcej promieni, dlatego daje więcej światła, ale też szybciej rozgrzewa pokoje.

Okna trzyszybowe są polecane zwłaszcza wtedy, kiedy dom ma być co do zasady energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, dlatego okna dwuszybowe mogłyby nie spełnić wymagań. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, gdzie termoizolacja nie jest zbyt szczelna i występują w nim mostki termiczne, aby nie wydawać pieniędzy na okna, które nie uratują sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Nie licząc ilości szyb jednym z tak samo istotnych czynników, na które trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, w głównej mierze zachęcają wieloma dostępnymi rozmiarami i wykończeniem. Najpopularniejsze są w białym kolorze, ale jest również możliwość zakupu wielobarwnych oklein. Dodatkowo są lekkie, a zaopatrzenie ich w antywłamaniowy system nie będzie problemem. Nie wymagają także konserwacji oraz są proste w zachowaniu czystości. Mają przystępną cenę i są również ogólnodostępne.

Niestety z upływem lat mogą pod wpływem światła słonecznego, wiatru i innych warunków pogodowych, zmienić kolor oraz ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą się odkształcać i skrzypieć. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczna jest całkowita wymiana okna, ponieważ nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z drewna

Okna drewniane wciąż kojarzą się z dobrem luksusowym. Nic dziwnego, ponieważ dodają elegancji i współgrają z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza domu. Ponadto drewniane okna cechuje świetna wytrzymałość oraz dobra izolacja cieplna i dźwiękowa. Można je wykonywać w wybranych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie ulegają naprężeniu i są sztywne, a potencjalne uszkodzenia można łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Aby okna drewniane działały przez wiele lat, potrzebna jest im odpowiednia konserwacja i pielęgnacja. Jest to absolutnie ważne, w przypadku domów i pomieszczeń z wysokim ryzykiem zawilgocenia. Należy je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one też znacznie droższe od okien PCV, z uwagi na długi proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna aluminiowe

Okna aluminiowe charakteryzuje w głównej mierze lekkość oraz trwałość. Są one mniej podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki atmosferyczne nie wpływają na nie negatywnie przez długi czas. Ze względu na to, że aluminium jest całkiem plastycznym tworzywem, można z niego produkować okna o odmiennych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dostosowywana. Z tego powodu, dają możliwość wizualnego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej funkcji ramy mogą być bardzo szerokie i utrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Dodatkowo są calkiem dobrymi izolatorami oraz specjalnie ochrania się je przed korozją. Producenci oferują też możliwość dowolnego wykończenia profili dzięki malowaniu proszkowemu.

Niestety, pomimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno aluminiowe należy wymienić. Jeżeli rama zostanie całkowicie uszkodzona lub zarysowana nie ma możliwości jej naprawy. Ponadto w porównaniu z oknami PCV i drewnianymi, okna aluminiowe są gorszymi izolatorami ciepła oraz mają znacznie wyższą cenę, dlatego że są wykonywane na zamówienie. Niektórym osobom zawadza także to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie okna do domu warto zaznajomić się z możliwościami poszczególnych typów okien. Do najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę zalicza się wytrzymałość i odporność materiału, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej sugerować się sprawdzonymi certyfikatami niż marketingowym namowom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o wartości produktu. Ze względu na to, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem trzeba przeanalizować mocne i słaby strony wszystkich rodzajów okien.

Okna Drewniane

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna PCV
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Wybielanie zębów

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Etykiety do butelek

 
 

Etykieciarki...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Katalogi stron

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Events in which I participate