Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
"NORDIC MOTOR" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh

Na początek

Wybór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, ale także z powodu innych równie znaczących przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą i przed napływem zimnego powietrza, a także wygłuszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: właściwie przepuszczać promienie słoneczne, skutecznie chronić przed włamaniem i być proste w obsłudze. Dobrze też zdecydować się, który rodzaj okien wybrać: PCV, drewniane czy aluminiowe, a także jaką ilość szyb zastosować?

Jaką ilość szyb wybrać do okien w domu?

Okna są dostępne w dwóch wariantach: trzyszybowym i dwuszybowym. Dwuszybowe okna są standardem. Każda z szyb ma 4 - 6 mm, a przestrzenie pomiędzy nimi wypełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica między pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy przepuszcza więcej promieni, więc daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane szczególnie wtedy, kiedy dom ma stać się energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, więc okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, gdzie termoizolacja nie jest zbyt szczelna oraz występują w nim mostki termiczne, żeby nie wydawać pieniędzy na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Nie licząc ilości szyb jednym z tak samo ważnych czynników, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, przede wszystkim zachęcają uniwersalnymi rozmiarami oraz wykończeniem. Najpopularniejsze są w kolorze białym, ale istnieje możliwość kupna wielobarwnych oklein. Dodatkowo są lekkie, a zaopatrzenie ich w system antywłamaniowy nie będzie problemem. Nie wymagają także konserwacji i są proste w zachowaniu czystości. Mają niewygórowaną cenę i są także ogólnodostępne.

Niestety z upływem lat mogą na skutek światła słonecznego, deszczu i innych warunków pogodowych, zmienić barwę albo ulegnąć zniszczeniom: np. mogą skrzypieć lub odkształcać się. W przypadku większych uszkodzeń niezbędna jest całkowita wymiana okna, dlatego że nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane ciągle kojarzą się z dobrem luksusowym. Nic dziwnego, ponieważ dodają elegancji i komponują się z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza domu. Ponadto drewniane okna cechuje wysoka wytrzymałość oraz dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je wykonywać w wybranych kształtach, według własnego pomysłu, zwłaszcza, że nie naprężają się zbyt łatwo i są sztywne, a potencjalne uszkodzenia można łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Żeby okna drewniane działały jak najdłużej, potrzebna jest im odpowiednia konserwacja i pielęgnacja. Jest to absolutnie ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z wysokim ryzykiem zawilgocenia. Warto je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one też znacznie droższe od okien PCV, z uwagi na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe cechuje przed wszystkim lekkość oraz trwałość. Nie są one tak podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki pogodowe nie oddziałują na nie ujemnie przez długi czas. Ze względu na to, że aluminium jest dość plastycznym tworzywem, można z niego wykonywać okna o odmiennych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dostosowywana. Dzięki temu, dają możliwość wizualnego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być znacznie szersze i utrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Ponadto są calkiem dobrymi izolatorami i specjalnie zabezpiecza się je przed rdzewieniem. Producenci oferują też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, mimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno z aluminium trzeba wymienić. Jeśli rama zostanie zarysowana lub całkowicie uszkodzona nie da się go naprawić. Ponadto w zestawieniu z oknami drewnianymi i PCV, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła i mają znacznie wyższą cenę, dlatego że są produkowane na zamówienie. Niektórym osobom zawadza też to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie okna do domu warto zaznajomić się z możliwościami poszczególnych typów okien. Do najbardziej istotnych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę kwalifikuje się wytrzymałość i odporność materiału, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Lepiej kierować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym sztuczkom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o wartości produktu. Ze względu na to, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem należy prześledzić plusy i minusy wszystkich rodzajów okien.

Okna Drewniane

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Aluniowe
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Bazy firm

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Etykieciarki do butelek

 
 

Jakie techno...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Dentysta Toruń

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Events in which I participate