Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
Printing Solutions Maciej Krzyżański

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Na początek

Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, ale też z powodu innych tak samo znaczących czynników. Poza dostarczaniem światła, okna są izolatorami ciepła, zabezpieczają przed jego utratą oraz przed napływem zimnego powietrza, a do tego wygłuszają dźwięki z zewnątrz. Muszą być bezpieczne: właściwie przepuszczać promienie słońca, właściwie chronić przed włamaniem oraz być proste w obsłudze. Dobrze też zastanowić się, który typ okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także ile szyb zastosować?

Jaką ilość szyb wybrać do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: dwuszybowym i trzyszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda z szyb ma od 4 do 6 mm, a powierzchnie między nimi zapełniają gazy (np. argon, ksenon, krypton), dzięki którym wzrasta izolacyjność okien. Różnica między pakietem dwu i trzyszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale także w ilości zatrzymywanych i pochłanianych promieni słońca, które wpływają na szybkość nagrzewania się i jasność pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy wpuszcza więcej promieni, dlatego daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane szczególnie wtedy, gdy dom ma stać się energooszczędny lub pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, więc okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego powodu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, w których termoizolacja nie jest zbyt szczelna oraz występują w nim mostki termiczne, by nie tracić na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Nie licząc ilości szyb jednym z tak samo ważnych czynników, na jakie trzeba spojrzeć jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, przede wszystkim zachęcają wieloma dostępnymi rozmiarami i wykończeniem. Najpopularniejsze są w białym kolorze, ale jest również możliwość kupna wielobarwnych oklein. Ponadto są lekkie, a wyposażenie ich w antywłamaniowy system nie będzie problemem. Nie wymagają także konserwacji oraz są proste w utrzymaniu czystości. Mają przystępną cenę i są również ogólnodostępne.

Niestety z upływem lat mogą na skutek światła słonecznego, deszczu i innych warunków pogodowych, zmienić kolor lub ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą się odkształcać i skrzypieć. W przypadku poważniejszych uszkodzeń niezbędna jest całkowita wymiana okna, ponieważ nie da się go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane ciągle kojarzą się z dobrem luksusowym. Nie dziwi to z uwagi na to, że nadają elegancki wygląd oraz komponują się z innymi drewnianymi elementami wystroju wnętrza domu. Co więcej drewniane okna cechuje świetna wytrzymałość i dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je zamawiać w wybranych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie ulegają naprężeniu i są dość sztywne, a ewentualne uszkodzenia da się łatwo naprawić. Dodatkowo można je wyposażyć w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

By okna drewniane działały jak najdłużej, potrzebna jest im właściwa pielęgnacja i konserwacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z większym ryzykiem zawilgocenia. Trzeba je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one również trochę droższe od okien PCV, ze względu na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna aluminiowe

Okna aluminiowe charakteryzuje w głównej mierze trwałość oraz lekkość. Nie są one tak podatne na uszkodzenia w porównaniu z oknami PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur oraz warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie negatywnie przez długi czas. Ze względu na to, że aluminium jest całkiem plastycznym materiałem, można z niego produkować okna o różnych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dostosowywana. Dzięki temu, dają możliwość optycznego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej funkcji ramy mogą być bardzo szerokie i utrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Dodatkowo są dość dobrymi izolatorami oraz specjalnie ochrania się je przed rdzewieniem. Producenci oferują też możliwość wybranego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, pomimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno z aluminium należy wymienić. Jeżeli rama zostanie całkowicie uszkodzona lub zarysowana nie da się go naprawić. Ponadto w porównaniu z oknami drewnianymi i PCV, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła oraz są znacznie bardziej kosztowne, dlatego że są wykonywane na zamówienie. Niektórym osobom przeszkadza też to, że są zimne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie okna do domu należy rozeznać się w możliwościach poszczególnych typów okien. Do najważniejszych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę kwalifikuje się odporność i wytrzymałość tworzywa, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Lepiej sugerować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym namowom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o wartości produktu. Ze względu na to, aby być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem należy prześledzić plusy i minusy wszystkich rodzajów okien.

Okna Drewniane

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna PCV
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Wybielanie zębów i implanty

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Wymiana ofert

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Etykiety do butelek

 
 

Rodzaje apli...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Events in which I participate