Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
Transport Ciężarowy Dybowski Marek

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh
Na początek

Dobór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wygląd wnętrza, ale także z powodu innych tak samo ważnych przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą i przed napływem zimnego powietrza, a do tego wygłuszają dźwięki z zewnątrz. Muszą zapewniać bezpieczeństwo: odpowiednio przepuszczać promienie słoneczne, skutecznie chronić przed włamaniem i być łatwe w obsłudze. Warto też zdecydować się, który typ okien wybrać: PCV, drewniane czy aluminiowe, a także ile szyb zastosować?

Jaka ilość szyb będzie najlepsza do okien w domu?

Okna można zakupić w dwóch wariantach: dwuszybowym i trzyszybowym. Standardowymi są okna 2-szybowe. Każda z szyb ma 4 - 6 mm, a powierzchnie między nimi zapełniają gazy (np. ksenon, krypton, argon), które podnoszą izolacyjność okien. Różnica pomiędzy pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko we wskaźniku izolacji cieplnej, ale także w ilości pochłanianych i zatrzymywanych promieni słońca, które wpływają na jasność i szybkość nagrzewania się pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy wpuszcza więcej promieni, więc daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane szczególnie wtedy, kiedy dom ma być co do zasady energooszczędny albo pasywny. Taki dom musi być doskonale izolowany, dlatego okna dwuszybowe mogłyby nie sprostać wymaganiom. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, w których termoizolacja nie jest aż tak szczelna i występują w nim mostki termiczne, żeby nie wydawać pieniędzy na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Poza ilością szyb jednym z równie ważnych czynników, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, w głównej mierze zachęcają uniwersalnymi rozmiarami oraz wykończeniem. Najczęstsze są w białym kolorze, ale jest również możliwość kupna kolorowych oklein. Dodatkowo są lekkie, a wyposażenie ich w antywłamaniowy system nie stanowi problemu. Nie wymagają też konserwacji oraz są łatwe w zachowaniu czystości. Mają przystępną cenę i są także ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą pod wpływem nasłonecznienia, wiatru i innych warunków pogodowych, zmienić kolor oraz ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą skrzypieć lub odkształcać się. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczna jest wymiana całego okna, ponieważ nie da się go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna drewniane

Okna drewniane ciągle są postrzegane jako produkt luksusowy. Nie dziwi to z uwagi na to, że nadają elegancki wygląd oraz współgrają na przykład z drewnianymi meblami z wnętrza domu. Co więcej drewniane okna charakteryzuje świetna wytrzymałość i dobra izolacja dźwiękowa i cieplna. Można je wykonywać w dowolnych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie ulegają naprężeniu i są sztywne, a ewentualne uszkodzenia da się łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Żeby okna drewniane działały przez wiele lat, niezbędna jest im właściwa konserwacja i pielęgnacja. Jest to absolutnie ważne, w przypadku domów i pomieszczeń z wysokim ryzykiem zawilgocenia. Warto je wtedy dodatkowo uodparniać. Są one również znacznie droższe w porównaniu z oknami PCV, ze względu na wymagający proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna aluminiowe

Okna aluminiowe charakteryzuje przed wszystkim lekkość oraz trwałość. Są one mniej podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także zmiany temperatur oraz warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie negatywnie przez lata. Z uwagi na to, że aluminium jest całkiem plastycznym tworzywem, można z niego wykonywać okna o różnych kształtach. Także szerokość ram może być dowolnie dopasowywana. Z tego powodu, dają możliwość wizualnego powiększenia nawet niewielkich okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być bardzo szerokie i utrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Dodatkowo są dość dobrymi izolatorami oraz specjalnie zabezpiecza się je przed korozją. Producenci dają też możliwość dowolnego wykończenia profili za pomocą malowaniu proszkowego.

Niestety, mimo świetnej wytrzymałości, zepsute okno aluminiowe trzeba wymienić. Jeżeli rama zostanie całkowicie uszkodzona lub zarysowana nie da się go naprawić. Ponadto w zestawieniu z oknami PCV i drewnianymi, okna aluminiowe są słabszymi izolatorami ciepła oraz mają znacznie wyższą cenę, ze względu na to, że są produkowane na zamówienie. Niektórym osobom zawadza także to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając właściwe okna do domu należy rozeznać się w możliwościach poszczególnych typów okien. Do najbardziej istotnych czynników, na które powinno się zwrócić uwagę zalicza się odporność i wytrzymałość tworzywa, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej kierować się sprawdzonymi certyfikatami niż marketingowym sztuczkom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o wartości produktu. Dlatego, aby mieć pewność dobrego wyboru, przed zakupem należy przeanalizować mocne i słaby strony wszystkich rodzajów okien.

Okna Aluniowe Toruń

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Aluniowe
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
Stomatologia

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Bazy danych

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Aplikatory etykiet

 
 

Rodzaje apli...

Date from: 27.11.2021 (26.05.2022)
The offer of the industry
Sell


Events in which I participate