Search Menu
A A A high contrast A A

Export Promotion PortalNo photo
"EWELINA" Maria Reif

Company description
af
ar
bg
cz
de
dk
en
es
fi
fr
gr
hi
hr
hu
id
il
it
jp
kk
ko
lt
ms
nl
no
pl
pt
ro
ru
se
sk
tr
ua
uz
zh

Na początek

Dobór okien do domu jest wyjątkowo ważny nie tylko z uwagi na wygląd i estetykę wnętrza, ale też z powodu innych tak samo ważnych przyczyn. Poza dawaniem światła, okna są izolatorami ciepła, chronią przed jego utratą oraz przed przypływem zimnego powietrza, a do tego wyciszają dźwięki z zewnątrz. Muszą zapewniać bezpieczeństwo: właściwie przepuszczać promienie słońca, właściwie chronić przed włamaniem i być proste w obsłudze. Trzeba też zastanowić się, który typ okien wybrać: PCV, aluminiowe czy drewniane, a także jaką ilość szyb zastosować?

Jaka ilość szyb będzie najlepsza do okien w domu?

Okna są dostępne w dwóch wariantach: dwuszybowym i trzyszybowym. Dwuszybowe okna są standardem. Każda z szyb ma 4 - 6 mm, a przestrzenie między nimi wypełniają gazy (np. ksenon, krypton, argon), dzięki którym wzrasta izolacyjność okien. Różnica pomiędzy pakietem trzy i dwuszybowym leży nie tylko w izolacji cieplnej, ale też w ilości zatrzymywanych i pochłanianych promieni słońca, które wpływają na szybkość nagrzewania się i jasność pomieszczeń. Pakiet dwuszybowy wpuszcza więcej promieni, dlatego daje więcej światła, ale za to pokoje nagrzewają się szybciej.

Okna trzyszybowe są polecane zwłaszcza wtedy, kiedy dom ma stać się energooszczędny lub pasywny. Taki dom musi być dobrze izolowany, więc okna dwuszybowe mogłyby nie spełnić wymagań. Z tego względu okna dwuszybowe używa się raczej w domach, w których termoizolacja nie jest aż tak szczelna i pojawiają się w nim mostki termiczne, aby nie wydawać pieniędzy na okna, które nie poprawią sytuacji cieplnej.

Jakie okna wybrać do domu? – Okna PCV

Poza ilością szyb jednym z równie istotnych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę jest wykonanie ramy. Okna plastikowe, czyli tak zwane PCV, przede wszystkim zachęcają uniwersalnymi rozmiarami i wykończeniem. Najczęstsze są w białym kolorze, ale jest też możliwość kupna wielobarwnych oklein. Ponadto są lekkie, a wyposażenie ich w antywłamaniowy system nie będzie problemem. Nie wymagają też konserwacji oraz są proste w zachowaniu czystości. Mają niewygórowaną cenę i są również ogólnodostępne.

Niestety z biegiem czasu mogą pod wpływem nasłonecznienia, wiatru i innych warunków pogodowych, zmienić kolor oraz ulegnąć uszkodzeniom: np. mogą skrzypieć lub odkształcać się. W przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczna jest całkowita wymiana okna, ponieważ nie można go naprawić.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z drewna

Okna drewniane nadal kojarzą się z dobrem luksusowym. Nie dziwi to z uwagi na to, że dodają elegancji oraz komponują się na przykład z drewnianymi meblami z wnętrza domu. Co więcej drewniane okna charakteryzuje świetna wytrzymałość i dobra izolacja cieplna i dźwiękowa. Można je wykonywać w dowolnych kształtach, według swojego pomysłu, zwłaszcza, że nie ulegają naprężeniu i są sztywne, a ewentualne uszkodzenia można łatwo naprawić. Dodatkowo problemu nie stanowi wyposażenie ich w systemy antywłamaniowe, które poprawią ich bezpieczeństwo.

Żeby okna drewniane służyły przez wiele lat, potrzebna jest im właściwa pielęgnacja i konserwacja. Jest to niezwykle ważne, w przypadku pomieszczeń i domów z większym ryzykiem zawilgocenia. Warto je wtedy dodatkowo zabezpieczać. Są one również znacznie droższe w porównaniu z oknami PCV, ze względu na długi proces produkcyjny.

Jakie okna do domu wybrać? – Okna z aluminium

Okna aluminiowe cechuje przed wszystkim lekkość oraz trwałość. Są one mniej podatne na uszkodzenia jak w przypadku okien PCV i tymi drewna. Także wahania temperatur i warunki atmosferyczne nie oddziałują na nie negatywnie przez długi czas. Ze względu na to, że aluminium jest całkiem plastycznym tworzywem, można z niego produkować okna o różnych kształtach. Także szerokość ram jest dowolnie dostosowywana. Z tego powodu, dają możliwość optycznego powiększenia mniejszych okienek. Dzięki tej samej właściwośc ramy mogą być bardzo szerokie i podtrzymywać wielkie i ciężkie przeszklenia. Ponadto są dość dobrymi izolatorami i specjalnie zabezpiecza się je przed rdzewieniem. Producenci oferują też możliwość wybranego wykończenia profili dzięki malowaniu proszkowemu.

Niestety, pomimo świetnej wytrzymałości, zniszczone okno z aluminium trzeba wymienić. Jeżeli rama zostanie zarysowana lub całkowicie uszkodzona nie ma możliwości jej naprawy. Ponadto w porównaniu z oknami drewnianymi i PCV, okna aluminiowe są gorszymi izolatorami ciepła i mają znacznie wyższą cenę, ze względu na to, że są produkowane na zamówienie. Niektórym użytkownikom przeszkadza też to, że są chłodne w dotyku.

Podsumowanie

Wybierając odpowiednie okna do domu należy zapoznać się z możliwościami poszczególnych rodzajów okien. Do najważniejszych czynników, na jakie należy zwrócić uwagę zalicza się odporność i wytrzymałość materiału, izolacyjność akustyczną i cieplną oraz na ilość szyb. Bezpieczniej kierować się godnymi zaufania certyfikatami niż marketingowym namowom sprzedawców. Nie zawsze cena świadczy o jakości produktu. Ze względu na to, by być przekonanym o dobrym wyborze, przed zakupem trzeba przeanalizować plusy i minusy wszystkich typów okien.

Okna PCV

STOLMAR Okna Toruń Parapety Rolety Drzwi

Adres: Konstytucji 3 Maja 10, 87-100 ToruńStolmar Okna Drewniane Toruń
Activity
Type
Services
Employment
From 10 to 50 people
Legal form
Individual business activity
Primary markets of the interest
  • Europe
  • USA
Legenda
- Primary markets of the interest
- Branches
- Purchasers from abroad
Company industries
Main industries
Marginal industries


My offers
<a href="https://www.stolmar-okna.pl/okna/">Okna Toruń</a>

Na początek

Dob&o...

Date from: 28.11.2021 (27.05.2022)
The offer of the industry
Sell


<a href="http://www.djjacekpp.pl/">DJ Toruń</a>

Date from: 28.11.2021 (27.05.2022)

The offer of the industry
Sell


<a href="https://edclinic.pl/licowki-stomatologiczne/">Licówki</a>

Date from: 28.11.2021 (27.05.2022)

The offer of the industry
Sell


Events in which I participate