Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wykup wierzytelności eksportowych
Oferta wsparcia

Wykup wierzytelności eksportowych

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Branża
Usługi, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi budowlane, Usługi… rozwiń Usługi, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi budowlane, Usługi transportowe i kurierskie, Podróże zagraniczne, Sprzęt AGD RTV i jego części, Sprzęt RTV i jego części, Sprzęt AGD i jego części, Farmacja i biotechnologia, Sprzęt IT i telekomunikacyjny, Budowa i wykończenie budowli, Sprzęt sportowy i rekreacyjny, Jachty, statki i łodzie, Kopaliny, metale i paliwa, Szkło i ceramika, Aluminium i wyroby z aluminium, Kopaliny, rudy i wyroby z nich, Miedź i wyroby z miedzi, Żeliwo, stal i wyroby z nich, Metale szlachetne, Pozostałe metale i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne, gumy i wyroby z nich, Kauczuk, gumy i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne i wyroby z nich, Polimery, żywice i wyroby z nich, Urządzenia medyczne i artykuły higieniczne, Kosmetyki i detergenty, Maszyny, urządzenia i ich części, Maszyny, urządzenia przemysłowe i ich części, Urządzenia, przyrządy pomiarowe i ich części, Maszyny rolnicze i ich części, Pozostałe przyrządy i narzędzia, Urządzenia elektrotechniczne i ich części, Wyroby z papieru i celulozy, Artykuły drukowane, Papier, tektura, celuloza, Meble gotowe i ich części, Meble, Płyty, sklejki, oprawy z drewna, Odzież, obuwie, tkaniny i dodatki modowe, Wyroby chemiczne, Tkaniny, dzianiny i wyroby z nich, Odzież gotowa i dodatki modowe, Obuwie, wyroby skórzane i skóry, Żywność, napoje i wyroby tytoniowe, Napoje, kawy, herbaty i alkohole, Mięso wołowe i bydło żywe, Mięso drobiowe i drób żywy, Nabiał, Wieprzowina i świnie żywe, Owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory, Przetwory z mięsa, kiełbasy, Pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, Pozostałe mięso i zwierzęta żywe, Ryby i owoce morza, Zboża, mąki i wyroby z nich, Żywność dla zwierząt, Pozostała żywność, Wyroby tytoniowe, Pojazdy lądowe i lotnicze oraz części, Pojazdy silnikowe, podwozia, nadwozia, przyczepy, Pojazdy szynowe, specjalistyczne i części do nich, Silniki spalinowe do pojazdów i ich części, Silniki elektryczne i akumulatory, Pojazdy lotnicze, silniki i części do nich, Części do pojazdów (bez silników), Opony, Pozostałe towary zwiń assets/ico/rozwin
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Chcesz poprawić standing lub płynność finansową? Szukasz możliwości skrócenia czasu oczekiwania na pieniądze za dostarczone towary lub wykonane usługi? Chcesz zapobiegać zatorom płatniczym spowodowanym niewywiązaniem się z umowy przez kontrahenta? Skorzystaj z wykupu wierzytelności eksportowych oferowanego przez BGK.

Korzyści

Wykup wierzytelności da Ci możliwość:

 • przeniesienia ryzyka zapłaty za towar na BGK i KUKE S.A.;
 • zaoferowania swoim odbiorcom zapłaty z odroczonym terminem;
 • otrzymania płatności za towar lub usługę tuż po dostawie (wykonaniu);
 • poprawy płynności finansowej;
 • zaoferowania długiego terminu spłaty należności przez nabywcę;
 • sfinansowania eksportu bez wymogu udziału banku zagranicznego;
 • skorzystania z prostej procedury.

Realizacja

Aby sprawdzić możliwość skorzystania z wykupu wierzytelności, skontaktuj się z BGK i prześlij:

 • projekt umowy eksportowej;
 • wstępne potwierdzenie z KUKE SA, że wierzytelności mogą zostać objęte ubezpieczeniem;
 • dane finansowe importera (dłużnika) za ostatni zakończony rok obrotowy i ostatni zakończony kwartał (preferowane w języku angielskim).

Rekomendujemy kontakt z BGK przed podpisaniem kontraktu eksportowego.

Warunkiem zbycia wierzytelności eksportowej na rzecz BGK jest:

 • realizowanie umowy na eksport polskich towarów i/lub usług, zawartej na warunkach kredytu kupieckiego
 • uzyskanie ubezpieczenia swoich należności z kredytu dostawcy w KUKE (polisa kredyt dostawcy).

Dodatkowym warunkiem dokonania wykupu wierzytelności przez bank jest przeniesie na rzecz BGK praw wynikających z kontraktu oraz polisy KUKE (wierzytelności finansowej).

Wykup wierzytelności eksportowych oferowany jest zarówno z programu rządowego Finansowe Wspieranie Eksportu, jak i w ramach działalności własnej BGK.


BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)

Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa NIP: 525-00-12-372 REGON: 000017319 Kod SWIFT: GOSKPLPW Tymczasowa siedziba oraz adres do korespondencji: Bud. VARSO 2 ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.