Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wielkopolska Izba Gospodarcza
Instytucja

Wielkopolska Izba Gospodarcza

logotyp Wielkopolskiej Izby Gospodarczej

Wielkopolska Izba Gospodarcza

Wrzesińska 19, 62-200 Gniezno

Wielkopolska Izba Gospodarcza utworzona została 22 czerwca 2017 r. jest organizacją samorządu gospodarczego, reprezentującą interesy gospodarcze zrzeszonych w niej przedsiębiorców, w szczególności wobec organów władzy publicznej.

Wielkopolska Izba Gospodarcza zrzesza przedsiębiorców na zasadach dobrowolności. Celem WIG jest tworzenie warunków rozwoju życia gospodarczego, wspieranie inicjatyw gospodarczych, prowadzenie aktywizacji eksportu, działalność promocyjna i usługowa oraz wspieranie współpracy kapitałowej i naukowo-technicznej. Izba działa na podstawie ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o izbach gospodarczych i przepisów wydanych na jej podstawie oraz zgodnie z zatwierdzonym przez Członków Statutem.

Jak wspiera eksporterów?

Wielkopolska Izba Gospodarcza podejmuje inicjatywy związane z promocją eksportu, nawiązuje kontakty z przedstawicielami organizacji, które zrzeszają organizacje pracodawców za granicą. WIG od 2019 roku wydaje wydaje katalog przedsiębiorców, w którym przedstawia ofertę swoich członków. Katalog wydawany jest w j. polski, angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Spis treściTable of contents

  • Wszystko
  • Aktualności (535)
  • Wiedza (252)
  • Kalendarz (929)
  • Centrum Wsparcia (320)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.