Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego
Instytucja

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego

Kontakt:

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego

ul. Włocławska 167; 87-100 Toruń

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. to wiodąca instytucja otoczenia biznesu w województwie kujawsko-pomorskim. TARR S.A. realizuje projekt Fundusz Eksportowy – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach którego udziela dotacji MŚP na udział w międzynarodowych targach, organizację wizyt studyjnych czy projektowanie kampanii reklamowych. Dofinansowanie obejmuje także doradztwo w zakresie certyfikacji produktów, dostosowania wzornictwa do oczekiwań rynków zagranicznych czy wsparcia prawnego negocjacji i zawierania kontraktów.

Ponadto w TARR S.A. funkcjonuje ośrodek międzynarodowej sieci Enterprise Europe Network (EEN), która wspiera firmy z sektora MŚP w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy handlowej oraz w poszerzaniu działalności gospodarczej na zagranicznych rynkach. Ośrodki EEN organizują spotkania B2B odbywające się podczas międzynarodowych wydarzeń branżowych w Polsce i zagranicą oraz zagraniczne misje handlowe.

Jak pomaga eksporterom?

Jednym z priorytetów działalności Spółki jest wspieranie internacjonalizacji przedsiębiorstw w regionie poprzez:

  • finansowanie wyjazdów przedsiębiorców na targi, misje gospodarcze oraz wizyty studyjne,
  • pośrednictwo w kojarzeniu przedsiębiorców polskich i zagranicznych,
  • doradztwo uławiające zaplanowanie efektywnych działań eksportowych,
  • organizację szkoleń obejmujących zagadnienia z podstaw eksportu oraz rynków zagranicznych.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.