Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych
Instytucja

Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych

Kontakt:

Stowarzyszenie Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych

ul. J.P. Woronicza 31/152 02-640 Warszawa

Głównym celem Stowarzyszenia jest reprezentacja interesów wspólnych dla polskiego przemysłu czekoladowego, ciastkarskiego i cukierniczego w zakresie prawa, gospodarki, handlu oraz nauki. Przynależność do Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych umożliwia zrzeszonym firmom współpracę z różnego rodzaju formą Dialogu Społecznego przy Ministrze Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stowarzyszenie jest również członkiem Federacji Gospodarki Żywnościowej RP, Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Europejskiego Stowarzyszenia Przemysłu Czekoladowego, Ciastkarskiego i Cukierniczego CAOBISCO. Dzięki wypracowanej przez lata działalności pozycji, Polbisco jest partnerem w dyskusji z organami administracji rządowej dotyczącej spraw naszej branży jak i całego przemysłu spożywczego. Nasi członkowie mają zapewniony stały dostęp do pełnej informacji na temat bieżących spraw ważnych dla branży oraz możliwość udziału w procesie opiniowania regulacji prawnych. Dzięki członkostwu w CAOBISCO mamy dostęp do projektów unijnych przepisów i aktualności branżowych na poziomie europejskim.

Jak pomaga eksporterom?

  • Monitoruje i opiniuje projekty aktów prawnych krajowych i UE istotnych dla branży
  • Współpracuje z instytucjami tworzącymi prawo żywnościowe na poziomie unijnym i krajowym
  • Interpretuje dyrektywy 2000/36/WE Parlamentu Europejskiego i Rady odnoszącej się do wyrobów kakaowych i czekoladowych przeznaczonych do spożycia przez ludzi
  • Wspiera działania na rzecz rozwiązań opartych na zasadzie samoregulacji w zakresie marketingu produktów żywnościowych
  • Przygotowuje opinie i stanowiska Polbisco w kwestiach będących przedmiotem działań komisji

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.