Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in
Oferta wsparcia

Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in

Dla kogo?
Mikro, Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Branża
Usługi transportowe i kurierskie, Usługi budowlane, Usługi biznesowe, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Pozostałe towary, Żywność,… rozwiń Usługi transportowe i kurierskie, Usługi budowlane, Usługi biznesowe, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Pozostałe towary, Żywność, napoje i wyroby tytoniowe, Kosmetyki i detergenty, Sprzęt IT i telekomunikacyjny, Farmacja i biotechnologia, Odzież, obuwie, tkaniny i dodatki modowe, Kopaliny, rudy i wyroby z nich, Kopaliny, metale i paliwa, Wyroby z papieru i celulozy, Szkło i ceramika, Budowa i wykończenie budowli, Meble, Pojazdy lądowe i lotnicze oraz części, Sprzęt AGD RTV i jego części, Maszyny, urządzenia i ich części, Usługi, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Podróże zagraniczne, Sprzęt AGD i jego części, Sprzęt RTV i jego części, Sprzęt sportowy i rekreacyjny, Jachty, statki i łodzie, Aluminium i wyroby z aluminium, Miedź i wyroby z miedzi, Żeliwo, stal i wyroby z nich, Metale szlachetne, Pozostałe metale i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne, gumy i wyroby z nich, Kauczuk, gumy i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne i wyroby z nich, Polimery, żywice i wyroby z nich, Urządzenia medyczne i artykuły higieniczne, Maszyny, urządzenia przemysłowe i ich części, Maszyny rolnicze i ich części, Urządzenia, przyrządy pomiarowe i ich części, Urządzenia elektrotechniczne i ich części, Pozostałe przyrządy i narzędzia, Meble gotowe i ich części, Artykuły drukowane, Papier, tektura, celuloza, Wyroby chemiczne, Płyty, sklejki, oprawy z drewna, Odzież gotowa i dodatki modowe, Tkaniny, dzianiny i wyroby z nich, Obuwie, wyroby skórzane i skóry, Mięso wołowe i bydło żywe, Napoje, kawy, herbaty i alkohole, Mięso drobiowe i drób żywy, Wieprzowina i świnie żywe, Nabiał, Owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory, Pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, Przetwory z mięsa, kiełbasy, Pozostałe mięso i zwierzęta żywe, Zboża, mąki i wyroby z nich, Ryby i owoce morza, Żywność dla zwierząt, Pozostała żywność, Wyroby tytoniowe, Pojazdy silnikowe, podwozia, nadwozia, przyczepy, Silniki spalinowe do pojazdów i ich części, Pojazdy szynowe, specjalistyczne i części do nich, Silniki elektryczne i akumulatory, Pojazdy lotnicze, silniki i części do nich, Części do pojazdów (bez silników), Opony zwiń assets/ico/rozwin
Zasięg terytorialny
świętokrzyskie

Potrzeba

Projekt promocji gospodarczej Województwa Świętokrzyskiego pn. „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in” – działanie 2.4 RPOWŚ ma na celu wzmocnienie pozycji gospodarczej regionu. Niska atrakcyjność inwestycyjna województwa i ograniczony potencjał eksportowy regionalnych przedsiębiorstw są czynnikami wpływającymi na całą gospodarkę regionu, a tym samym na powstawanie nowych miejsc pracy, wysokość zarobków, a co za tym idzie, jakość życia mieszkańców. Przyciąganie inwestorów, tworzenie nowych miejsc pracy oraz pozytywne trendy w kwestii zarobków w przedsiębiorstwach wpłyną również na powstrzymanie młodych ludzi przed wyjazdem z województwa, tym samym zahamują wyludnianie regionu.

Korzyści

Konieczne jest podejmowanie działań zmierzających do promocji gospodarczej województwa, zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym. W związku z tym zaplanowano do realizacji szereg przedsięwzięć, mających na celu poprawę istniejącej sytuacji. Zostały one zidentyfikowane na podstawie dotychczasowych doświadczeń Oddziału ds. Promocji Gospodarczej Regionu w realizacji działań na rzecz promocji gospodarczej województwa oraz poprzez bezpośrednią analizę potrzeb przedsiębiorstw w zakresie rozwoju, przede wszystkim na rynkach zagranicznych. Na tej podstawie zaplanowano do realizacji następujące działania:

  • organizacja pro-eksportowych konferencji krajowych;
  • organizacja pro-inwestycyjnych spotkań informacyjnych za granicą;
  • organizacja przyjazdowych misji gospodarczych i wizyt studyjnych;
  • organizacja wyjazdowych misji gospodarczych;
  • medialna kampania promocyjna;
  • opracowanie cyklicznych raportów/analiz branżowych ukierunkowanych na kluczowe branże regionalne;
  • promocja województwa podczas Wystaw Światowych EXPO.

Powyższe działania przyczyniają się do osiągnięcia celów projektu i zniwelowanie zidentyfikowanych problemów. Podmioty MŚP z naszego regionu, które biorą udział w gospodarczych wydarzeniach zagranicznych, otrzymują dofinansowanie w ramach projektu na zasadach pomocy de minimis, udział w wydarzeniach krajowych jest bezpłatny.

Realizacja

Przedsiębiorcy korzystają z w/w wsparcie regularnie, tj. uczestniczą w misji zagranicznych wyjazdowych jak i w misjach przyjazdowych dla partnerów biznesowych z zagranicy.

UM Województwa Świętokrzyskiego – Departament Inwestycji i Rozwoju, Oddział ds. Promocji Gospodarczej Regionu

ul. Sienkiewicza 63, 25-002 Kielce

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.