Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Programy rekomendacji – turystyka biznesowa
Oferta wsparcia

Programy rekomendacji – turystyka biznesowa

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Doświadczony
Branża
Podróże zagraniczne, Usługi
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Jeśli jesteś podmiotem gospodarczym wyspecjalizowanym w planowaniu i organizacji kongresów i konferencji oraz podróży motywacyjnych, posiadającym odpowiednie doświadczenie organizacyjne, zaplecze techniczne oraz przeszkolony zespół pracowników umożliwiający pełną realizację kongresu własnego lub zleconego dla min. 250 – 500 uczestników lub podróży motywacyjnej (imprezy incentive) dla min. 50 – 100 uczestników – zgłoś się do programu rekomendacji POT.

Korzyści

Rekomendacja umożliwia rekomendowanemu podmiotowi w okresie ważności rekomendacji udział w branżowych imprezach targowych na Polskim Stoisku Narodowym w charakterze podwystawcy, otrzymywanie zapytań na organizację kongresów i konferencji oraz podróży motywacyjnych, kierowanych do POT od międzynarodowych organizatorów kongresów i incentive, współtworzenie wizyt studyjnych organizowanych przez POT PCB z zastrzeżeniem obowiązujących przepisów, rozpowszechnianie informacji o podmiocie w kanałach komunikacji internetowej i wydawnictwach POT.

Realizacja

Podstawą do nadania rekomendacji jest przedłożenie do POT wniosku o nadanie rekomendacji wraz z załącznikami określonymi w regulaminach rekomendacji. Wniosek o nadanie rekomendacji zostanie rozpatrzony w terminie 30 dni od daty jego wpływu do POT. Prezes POT nadaje rekomendację w przypadku, gdy wniosek spełnia wymogi określone w regulaminie. Okres ważności rekomendacji trwa 2 lata kalendarzowe. Dowodem nadania rekomendacji jest certyfikat, który ma formę pisemną i elektroniczną. Podmiot, który otrzymał rekomendację, może – przez okres ważności rekomendacji – posługiwać się tytułem: „Profesjonalny Organizator Kongresów” i dedykowanym znakiem graficznym „Recommended Professional Congress Organizer” lub „Profesjonalny Organizator Podróży Motywacyjnych” i dedykowanym znakiem graficznym „Recommended Incentive Travel Company”.

Data

Okres ważności rekomendacji trwa 2 lata kalendarzowe. Proces składania wniosków odbywa się z reguły na początku IV kwartału danego roku. Certyfikaty przyznawane są na początku grudnia danego roku. Okres ważności liczy się od początku roku następującego.

Logo Polskiej Organizacji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna

ul. Młynarska 42, V i VI piętro, 01-171 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.