Portal do świata polskiego eksportu

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza

Al. Jana Pawła II 23, 00-854 Warszawa

Polsko-Dominikańska Izba Gospodarcza (PDIG) jest organizacją bilateralną samorządu gospodarczego, działającą na rzecz rozwoju polsko-dominikańskich stosunków gospodarczych i reprezentującą interesy  firm członkowskich, w szczególności wobec organów państwowych, oraz udzielającą informacji o możliwościach prowadzenia handlu w Dominikanie; jest również jedną z najważniejszych dominikańskich zagranicznych izb przemysłowo-gospodarczych na świecie.

PDIG jest jedyną instytucją w Polsce, której zadaniem jest promocja kontaktów handlowych między Polską a Dominikaną oraz wspomaganie rozwoju bilateralnych stosunków gospodarczych na najwyższym poziomie.

Jak pomaga eksporterom?

 1. Gromadzi i rozpowszechni informacje dotyczące sytuacji gospodarczej w Rzeczpospolitej Polskiej i Republice Dominikańskiej, w szczególności informacje o stanie i rozwoju zagadnień polityki gospodarczej i handlowej poprzez wydawanie materiałów okólnych, roczników, przeglądów i innych publikatorów.
 2. Świadczy usługi w zakresie informacji i doradztwa gospodarczego, w
  szczególności poprzez sporządzanie opinii, analiz rynkowych i sprawozdań.
 3. Wskazuje możliwości zbytu, zaopatrzenia i inwestowania w Rzeczpospolitej Polskiej i Republice Dominikańskiej.
 4. Organizuje Misje Gospodarcze, konferencje prasowe, seminaria
  informacyjne, sympozja, konferencje, dyskusje, targi, wystawy oraz inne wydarzenia o charakterze promocyjnym.
 5. Współpracuje z uczelniami i instytucjami naukowo-badawczymi.
 6. Pośredniczy w rozstrzyganiu sporów pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w bilateralnych i multilateralnych kontaktach gospodarczych, w tym poprzez zorganizowanie sądownictwa polubownego.
 7. Wydaje świadectwa, certyfikaty i zaświadczenia.
 8. Współpracuje i wymienia doświadczenia z krajowymi i zagranicznymi izbami przemysłowo-handlowymi i innymi organizacjami samorządowymi zrzeszającymi przedsiębiorców.
 9. Prowadzi działalność wydawniczą dla realizacji zadań statutowych.
 10. Reprezentuje opinie członków Izby w zakresie tworzenia i nowelizacji przepisów w dziedzinie polityki gospodarczej.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.