Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego
Instytucja

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego

Kontakt

Logo Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego

ul. Widok 16 lok. 5 00-023 Warszawa

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, jako jedyna organizacja w Polsce, reprezentuje i wspiera cele strategiczne przedsiębiorców wyłącznie branży kosmetycznej. Od ponad 21 lat jest aktywnym głosem sektora w procesie stanowienia prawa. Skutecznie współpracuje na co dzień z instytucjami administracji polskiej i europejskiej, a razem z firmami członkowskimi wypracowuje i wdraża rozwiązania, które prowadzą do rozwoju polskiego rynku kosmetycznego, który dziś jest 5 w Unii Europejskiej.

Związek należy do Cosmetics Europe – europejskiej organizacji branżowej i Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej organizacji pracodawców w Polsce. Angażuje się też w działania budujące pozycję sektora za granicą – wspiera promocję eksportu polskich kosmetyków, buduje sieć partnerstw i wspólnie z partnerami znosi bariery w handlu międzynarodowym. Organizacja pełni również funkcję platformy wymiany doświadczeń – edukuje i szkoli firmy, podnosząc jakość całego sektora. Od 17 lat prowadzi też projekt społeczny Fundacja Piękniejsze Życie.

Związek skupia blisko 260 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców. Zrzesza i działa na rzecz zarówno startupów, małych, rodzinnych przedsiębiorstw, jak i dużych, międzynarodowych korporacji i największych polskich firm kosmetycznych, które w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania działają razem skutecznie, zachowując przy tym wszelkie zasady konkurencji.

Jak pomaga eksporterom?

Organizacja zrzesza firmy sektora kosmetycznego działające w Polsce oraz reprezentuje przedsiębiorców w kontaktach z administracją rządową.

Od 2011 wyznacza kierunki rozwoju dla polskich eksporterów kosmetyków. Współpracuje blisko z rządem i wszystkimi partnerami odpowiedzialnymi za realizację zadań związanych z promocją polskiej gospodarki (PARP, PAIH, MR) oraz wszystkimi światowymi instytucjami targowymi związanymi z kosmetykami – Cosmoprof Bologna, Cosmoprof Hongkong czy Beauty Middle East Dubaj).

Szkoli, informuje i inspiruje polskich przedsiębiorców do podejmowania działań eksportowych. Jest organizatorem dwóch edycji konferencji Międzynarodowego Forum Kosmetycznego. Jest to miejsce dyskusji i inspiracji dotyczących interesujących dla sektora rynków eksportowych.

Ponadto, z prawnego punktu widzenia, zajmuje się znoszeniem barier regulacyjnych utrudniających eksport kosmetyków z Polski do krajów trzecich. Prowadzi stałą współpracę z Ministerstwem Rozwoju Pracy i Technologii zgłaszając bariery dla branży kosmetycznej w eksporcie do komitetów MAAC i TBT. Działa w grupach roboczych Cosmetic Europe zajmujących się znoszeniem barier legislacyjnych.

W ramach działalności wystawia dla firm członkowskich Certyfikaty Wolnej Sprzedaży.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.