Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Polska Izba Gospodarcza Rusztowań (PIGR)
Instytucja

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań (PIGR)

Kontakt

Logo Polskiej Izby Gospodarczej Rusztowań z napisem

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań (PIGR)

ul. Tadeusza Czackiego 3/5 00-043 Warszawa

Polska Izba Gospodarcza Rusztowań powstała w 2004 r., z przekształcenia Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Firm Rusztowaniowych. Zrzesza firmy związane z branżą rusztowań: producentów, firmy wynajmujące i montujące rusztowania, firmy handlowe, szkoleniowe, zajmujące się projektowaniem rusztowań i inne. Tworzy przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń dla branży rusztowaniowej i wspiera firmy m.in. poprzez dostarczanie rzetelnej wiedzy. Działa na polu normalizacyjnym i legislacyjnym. Prowadzi szkolenia podnoszące kompetencje kadry technicznej. Prowadzi działalność wydawniczą – od 2005 r. wydaje kwartalnik „Rusztowania”. Organizuje wydarzenia branżowe: cykliczną konferencję naukowo-techniczną „Rusztowania” oraz Forum Rusztowaniowe. Jest członkiem-założycielem europejskiej organizacji rusztowaniowej Union Europäischen Gerüstbaubetriebe (UEG).

Jak pomaga eksporterom?

Jest członkiem-założycielem europejskiej organizacji rusztowaniowej Union der Europäischen Gerüstbaubetriebe (UEG), zrzeszającej europejskie izby, stowarzyszenia i firmy rusztowaniowe.
Swoim członkom ułatwia dostęp do informacji na temat przepisów związanych z funkcjonowaniem rusztowań w różnych krajach (m.in. poprzez współtworzone publikacje: „Praktyczny przewodnik po montażu i użytkowaniu rusztowań roboczych i ochronnych” i „Przewodnik: ocena ryzyka”). Na bieżąco informuje o przebiegu prac normalizacyjnych na szczeblu europejskim (prace Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN TC 53 „Tymczasowy sprzęt roboczy”). Dzięki udziałowi eksperta w pracach grup roboczych UEG, członkowie mają możliwość wpływu i przekazywania swoich uwag do prac i projektów realizowanych na szczeblu międzynarodowym. Otrzymują również informacje o istotnych tematach związanych np. z różniącymi się od siebie w poszczególnych krajach wymogami certyfikacji rusztowań czy też systemach szkoleniowych, czyli informacje przydatne dla firm chcących sprzedawać lub wynajmować rusztowania oraz prowadzić prace na rynkach europejskich.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.