Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Odlewnicza Izba Gospodarcza
Instytucja

Odlewnicza Izba Gospodarcza

Kontakt:

Odlewnicza Izba Gospodarcza

ul. Dukatów 8; 31-431 Kraków

Odlewnicza Izba Gospodarcza jest jedyną ogólnopolską, samorządową organizacją sektora odlewniczego. Członkami tej organizacji są przodujące odlewnie, przedsiębiorstwa i instytucje pracujące dla odlewnictwa. Izba reprezentuje ten sektor przemysłu przed władzami państwowymi, innymi instytucjami samorządowymi a także przed podobnymi organizacjami zagranicznymi. Od 2000 roku Odlewnicza Izba Gospodarcza jest pełnoprawnym członkiem CAEF – The European Foundry Association, czyli Europejskiego Zrzeszenia Odlewni, która zajmuje się m.in. promowaniem wymiany informacji między krajowymi stowarzyszeniami odlewniczymi oraz na koordynowaniu działań krajowych stowarzyszeń wszędzie tam, gdzie wydaje się to być korzystne dla przemysłu jako całości.

Jak organizacja pomaga eksporterom?

Izba opiniuje projekty aktów prawnych dotyczących funkcjonowania gospodarki i uczestniczy w procesie legislacyjnym, dokonuje oceny wprowadzania i skuteczności działań aktów prawnych. Odlewnicza Izba Gospodarcza umożliwia nawiązywanie współpracy pomiędzy krajowymi odlewniami i ich partnerami krajowymi i zagranicznymi. W szczególności dotyczy to: promocji w sprzedaży odlewów, wyrobów oraz usług swoich członków, szkolenia kierownictwa i załóg odlewni oraz wymiany doświadczeń, wprowadzania nowych rozwiązań w technologii i w organizacji produkcji, dostawy materiałów i surowców, normalizacji i zapewnienia jakości wyrobów i procesu produkcyjnego, ochrony środowiska i restrukturyzacji odlewni.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.