Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kredyt na ekspansję zagraniczną
Oferta wsparcia

Kredyt na ekspansję zagraniczną

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Branża
Usługi, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi budowlane, Usługi transportowe i kurierskie, Usługi kulturalne i… rozwiń Usługi, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi budowlane, Usługi transportowe i kurierskie, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Pozostałe towary, Podróże zagraniczne, Sprzęt AGD RTV i jego części, Sprzęt AGD i jego części, Sprzęt RTV i jego części, Budowa i wykończenie budowli, Sprzęt IT i telekomunikacyjny, Farmacja i biotechnologia, Sprzęt sportowy i rekreacyjny, Jachty, statki i łodzie, Szkło i ceramika, Kopaliny, metale i paliwa, Aluminium i wyroby z aluminium, Miedź i wyroby z miedzi, Kopaliny, rudy i wyroby z nich, Żeliwo, stal i wyroby z nich, Metale szlachetne, Pozostałe metale i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne, gumy i wyroby z nich, Kauczuk, gumy i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne i wyroby z nich, Polimery, żywice i wyroby z nich, Kosmetyki i detergenty, Urządzenia medyczne i artykuły higieniczne, Maszyny, urządzenia i ich części, Maszyny, urządzenia przemysłowe i ich części, Urządzenia, przyrządy pomiarowe i ich części, Maszyny rolnicze i ich części, Pozostałe przyrządy i narzędzia, Urządzenia elektrotechniczne i ich części, Wyroby z papieru i celulozy, Papier, tektura, celuloza, Artykuły drukowane, Meble, Meble gotowe i ich części, Płyty, sklejki, oprawy z drewna, Wyroby chemiczne, Odzież gotowa i dodatki modowe, Odzież, obuwie, tkaniny i dodatki modowe, Tkaniny, dzianiny i wyroby z nich, Obuwie, wyroby skórzane i skóry, Żywność, napoje i wyroby tytoniowe, Napoje, kawy, herbaty i alkohole, Mięso wołowe i bydło żywe, Nabiał, Mięso drobiowe i drób żywy, Wieprzowina i świnie żywe, Owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory, Przetwory z mięsa, kiełbasy, Pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, Pozostałe mięso i zwierzęta żywe, Ryby i owoce morza, Zboża, mąki i wyroby z nich, Żywność dla zwierząt, Pozostała żywność, Wyroby tytoniowe, Pojazdy lądowe i lotnicze oraz części, Pojazdy silnikowe, podwozia, nadwozia, przyczepy, Silniki spalinowe do pojazdów i ich części, Pojazdy szynowe, specjalistyczne i części do nich, Silniki elektryczne i akumulatory, Pojazdy lotnicze, silniki i części do nich, Części do pojazdów (bez silników), Opony zwiń assets/ico/rozwin
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Planujesz inwestycję zagraniczną, taką jak przejęcie, rozwój sieci sprzedaży, czy budowę zakładu produkcyjnego i potrzebujesz wsparcia finansowego? Skorzystaj z kredytu na ekspansję zagraniczną. Dzięki możliwości ustanowienia zabezpieczeń kredytu w pierwszej kolejności na aktywach zagranicznych (projektu/podmiotu zagranicznego), możesz w atrakcyjniejszy sposób zinternacjonalizować swoją działalność.

Korzyści

Finansowanie ekspansji zagranicznej to wsparcie dla polskich przedsiębiorstw, występujących w roli inwestorów zagranicznych. Struktura finansowania dostosowana jest zarówno do kondycji finansowej oraz profilu działalności polskiego inwestora, jak również rodzaju i charakteru zagranicznego przedsięwzięcia.
Cechą charakterystyczną finansowania oferowanego przez BGK jest zabezpieczenie kredytu w pierwszej kolejności aktywami zagranicznymi (projektu/podmiotu zagranicznego). Istnieje również możliwość dodatkowego zabezpieczenia kredytu poprzez ubezpieczenie go w KUKE S.A.

Realizacja

Umów się na spotkanie z pracownikami BGK w Regionach lub z pracownikami Biura Ekspansji Zagranicznej. W celu wstępnej oceny możliwości finansowania niezbędne będzie przedstawienie m.in. dokumentów i informacji takich jak:

  • sprawozdania finansowe polskiego inwestora za ostatnie 2 lata obrotowe oraz najbardziej aktualne sprawozdania międzyokresowe;
  • biznes plan i model finansowy projektu/kredytobiorcy;
  • raport rynkowy lub opis i charakterystyka rynku, na którym realizowany będzie projekt.

Struktura finansowania zależna jest m.in. od oceny założeń biznesowych oraz zdolności projektu do obsługi długu.

BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)

Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa NIP: 525-00-12-372 REGON: 000017319 Kod SWIFT: GOSKPLPW Tymczasowa siedziba oraz adres do korespondencji: Bud. VARSO 2 ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.