Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Klaster Zrównoważona Infrastruktura
Instytucja

Klaster Zrównoważona Infrastruktura

Kontakt:

Klaster Zrównoważona Infrastruktura

Ul. Cegielniana 6B/2; 30-404 Kraków

Klaster Zrównoważona Infrastruktura jest to największy w Polsce klaster propagujący i wdrażający dostępne cenowo energooszczędne technologie budowlane, od 2016 r. uznany przez Ministerstwo  Rozwoju jako Krajowy Klaster Kluczowy. W jego skład wchodzi ponad 150 podmiotów, w tym największe  krakowskie uczelnie tj.: Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska,  Uniwersytet Jagielloński oraz instytuty naukowo-badawcze. Nadrzędnym celem współpracy jest promocja najwyższej efektywności energetycznej w budownictwie, osiągniętej dzięki wykorzystaniu autorskich innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych oraz technologicznych opracowanych przez przedsiębiorców skupionych w naszym Klastrze. Koordynatorem Klastra jest Instytut Doradztwa Sp. z o.o., akredytowany Ośrodek Innowacji przy Ministerstwie Rozwoju, a także ogólnopolski ośrodek szkoleniowo-doradczy specjalizujący się w branży OZE i promowaniu technologii energooszczędnych. Klaster kompleksowo dostarcza rozwiązania dla budownictwa pasywnego i energooszczędnego, począwszy od projektu, poprzez dobór materiałów konstrukcyjnych, termoizolacyjnych, stolarki aż po wyposażenie w nowoczesne instalacje oraz automatykę budynkową, w oparciu o produkty członków Klastra.

Jak pomaga eksporterom?

W ramach Klastra Zrównoważona Infrastruktura oferujemy  pozyskanie dofinansowania na projekty, szkolenia, doradztwo i prace badawczo-rozwojowe z zakresu efektywności energetycznej, innowacyjnego budownictwa oraz systemów zarządzania budynkiem przy wsparciu utworzonego przez nas Centrum Transferu Technologii i Szkoleń oraz usługi związane z szeroko pojętą optymalizacją zużycia energii w tym m.in: termomodernizacja, audyty energetyczne, badania szczelności budynków, badania termowizyjne.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.