Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing
Instytucja

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

Kontakt:

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing

Ul. Rybnicka 29; 44-100 Gliwice

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing tworzy platformę współpracy dla producentów sektora motoryzacyjnego celem budowania relacji pod nowe projekty biznesowe, badawczo-rozwojowe, edukacyjne, wdrożeniowe oraz budowania kompetencji firm i ich personelu. Naszym zadaniem jako koordynatora Klastra jest tworzenie warunków do wymiany informacji, wiedzy i doświadczenia pomiędzy branżą automotive, sektorem dostawców zaawansowanych technologii przemysłowych, jednostkami naukowymi, uczelniami i instytucjami otoczenia biznesu, głównie w województwie śląskim,  opolskim i małopolskim. Klaster działa już 11 lat i zrzesza dzisiaj ponad 170 podmiotów, w tym  120 przedsiębiorców-producentów z sektora motoryzacyjnego, 35 dostawców i integratorów nowych technologii dla przemysłu oraz około 20 instytucji otoczenia biznesu, instytutów naukowych i uczelni.

Jak pomaga eksporterom?

Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing organizuje rocznie 20-30 warsztatów w różnych obszarach tematycznych, podczas których specjaliści wspólnie rozwiązują zgłaszane problemy, wymieniają się dobrymi praktykami w zakresie usprawniania i optymalizacji procesów produkcyjnych, wymieniają się doświadczeniami w zakresie wdrażania nowych rozwiązań procesowych i materiałowych. Organizujemy również wydarzenia typowo networkingowe Business2Business i Science2Business, wspólne z firmami uczestniczymy w wydarzeniach targowych, misjach krajowych i zagranicznych.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.