Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe
Instytucja

Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe

Kontakt:

Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe

ul. Trzy Lipy 3; 80-172 Gdańsk,

Klaster Logistyczno Transportowy Północ-Południe w Gdańsku jest nowoczesnym powiązaniem kooperacyjnym, działającym w oparciu o zasadę tzw. helisy klastrowej. Działa od 2012, skupiając ponad 200 podmiotów, od firm stricte logistycznych poprzez firmy spedycyjne, usługowe, portowo-morskie firmy konstrukcyjne statków, po firmy z sektora IT i inne. Skupia również instytucje otoczenia biznesu oraz uczelnie wyższe, a także instytuty naukowe. Do klastra należą również instytucje samorządowe.

Jak pomaga eksporterom?

Przynależność do klastra nie oznacza automatycznego pozyskania dotacji. Można uzyskać dodatkowe punkty za członkostwo w Krajowym Klastrze Kluczowym, ale nie jest to głównym czynnikiem przyciągającym członków do klastra. Podstawowym argumentem jest możliwość budowy relacji biznesowych w oparciu o wzajemne zaufanie członków. Dodatkowo można zgłaszać propozycje do programów Inteligentnych Specjalizacji na poziomie krajowym i wojewódzkim. Ponieważ większość subwencji opiera się na tematyce zawartej w Inteligentnych Specjalizacjach, daje to naszym członkom niepowtarzalną okazję kreowania wytycznych do konkursów umożliwiających późniejsze pozyskanie funduszy unijnych. Innym przykładem udanych projektów wewnątrzklastrowych są projekty B+R z programu Horyzont 2020, w którym mogą brać udział jedynie międzynarodowe konsorcja.

Prowadzimy również projekt Internacjonalizacji Polskich Eksporterów i dzięki pozyskanym środkom z PARP refundujemy klastrowiczom wysoki procent kosztów za udział w misjach gospodarczych i targach branżowych.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.