Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu
Instytucja

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu

Kontakt:

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu

ul. Racjonalizacji 6/8; 02-673 Warszawa

Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu (KGOIR), Krajowy Klaster Kluczowy – to nowoczesna, innowacyjna organizacja o istotnym znaczeniu dla gospodarki RP i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej, posiadająca ugruntowaną pozycję w kraju oraz w Europie. Należy do elitarnego grona 19 polskich krajowych klastrów kluczowych certyfikowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii RP, określanych jako najbardziej efektywne instrumenty polityki rozwoju na poziomie kraju i regionów. KGOIR zrzesza przedsiębiorców z szeroko rozumianego obszaru zielonej gospodarki, ukierunkowanych na gospodarkę o obiegu zamkniętym zajmujących się m.in. gospodarką odpadami, recyklingiem, odzyskiem, tworzących technologie i urządzenia, oferujących rozwiązania i usługi prośrodowiskowe a także kluczowe jednostki nauki polskiej, działające w zakresie badań i rozwoju oraz branży odpadowej i opakowaniowej.

Jak pomaga eksporterom?

Misją Klastra jest rozwój branży poprzez dostarczanie i wymianę wiedzy oraz doświadczeń z sektorem B+R oraz współpracą z powiązanymi branżami (m.in. transport i logistyka, chemia, inżynieryjno-projektowe, IT, fotoniczna, rolno- spożywcza, tekstylna). Celem klastra jest stworzenie wielowymiarowego ekosystemu współpracy biznesu, instytucji naukowych, badawczych, jednostek rządowych, samorządowych i organizacji pozarządowych.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.