Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Izba Gospodarcza Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz
Instytucja

Izba Gospodarcza Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz

Kontakt

Logo Izby Zbożowo Paszowej z napisem

Izba Gospodarcza Handlowców, Przetwórców Zbóż i Producentów Pasz

ul. Wspólna 56 00-684 Warszawa

Jest organizacją branżową funkcjonującą od 1997 roku, do której aktualnie należy ponad 50 firm członkowskich z sektora zbóż i pasz oraz dodatków paszowych. Członkami są również firmy świadczące usługi na rzecz sektora gospodarki rolnej, takie jak inwestycje, transport oraz kontrola jakości.
Celem działalności Izby jest reprezentowanie jej członków wobec organów administracji państwowej, w tym współpraca z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Klimatu i Środowiska, a także instytucjami podległymi ministerstwom. Współpracuje również z innymi organizacjami branżowymi sektora drobiu, bydła, produktów roślinnych itp. Jest członkiem europejskich organizacji: COCERAL (Europejskie Stowarzyszenie Handlowców na rynku zbóż, roślin oleistych, roślin strączkowych, oliwy z oliwek, olejów i tłuszczów, paszy dla zwierząt oraz dostaw dla rolnictwa), FEFAC (Europejska Federacja Producentów Pasz), ECE (Europejska Giełda Towarowa).

Jak pomaga eksporterom?

Prowadzi monitoring i bierze aktywny udział w konsultacjach przepisów prawa regulujących m.in. handel zbożem i paszami oraz dodatkami paszowymi. Zgłasza administracji rządowej napotykane problemy przez swoich członków związane z eksportem zbóż i pasz oraz dodatkami paszowymi. Dotyczy to m.in. procedur uzgadniania świadectw fitosanitarnych, koordynacji wymiany informacji między eksporterami a administracją państwową nadzorującą handel zbożem, paszami oraz dodatkami paszowymi. Zgłasza propozycje rozwiązań wspierających i promujących eksport produktów naszych członków.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.