Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa
Instytucja

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

Kontakt:

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa

ul. Lompy 14; 40-040 Katowice

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającego przedsiębiorstwa hutnicze, przemysłów kooperujących i instytucje związane z hutnictwem, prowadzące działalność w obszarze działania Izby. Działalność ta może obejmować wytwórczość, handel, usługi itp.

Jak pomaga eksporterom?

Hutnicza Izba Przemysłowo-Handlowa prowadzi szereg działań wspierających polskich przedsiębiorców w zakresie eksportu. Reprezentuje interesy gospodarcze zrzeszonych w niej członków w zakresie ich działalności wytwórczej, handlowej i usługowej wobec organów władzy państwowej, samorządu terytorialnego oraz samorządowych organizacji gospodarczych, krajowych i zagranicznych. Opiniuje także projekty rozwiązań odnoszących się do funkcjonowania gospodarki, uczestniczy w przygotowywaniu projektów aktów prawnych w tym zakresie oraz dokonuje ocen funkcjonowania przepisów prawnych dotyczących gospodarki. Izba bada i analizuje rynki zaopatrzenia i zbytu oraz prowadzi działalność promocyjną w handlu zagranicznym na rzecz członków oraz udziela pomocy w nawiązywaniu kontaktów z partnerami z zagranicy. Podejmuje również czynności dotyczące legalizacji dokumentów, wydawania certyfikatów, świadectw i zaświadczeń stosownie do konwencji i międzynarodowych zwyczajów handlowych. Izba prowadzi działalność gospodarczą, mającą na celu wygospodarowanie środków wspomagających realizację celów statutowych poprzez udział w programach UE, krajowych i regionalnych oraz działalność obejmującą m.in.: tworzenie baz danych, organizację targów, wystaw, konferencji i kongresów.

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.