Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Gwarancja bankowa
Oferta wsparcia

Gwarancja bankowa

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Branża
Usługi, Pozostałe towary, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi… rozwiń Usługi, Pozostałe towary, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Usługi budowlane, Podróże zagraniczne, Usługi transportowe i kurierskie, Sprzęt AGD RTV i jego części, Sprzęt RTV i jego części, Sprzęt AGD i jego części, Budowa i wykończenie budowli, Sprzęt IT i telekomunikacyjny, Farmacja i biotechnologia, Sprzęt sportowy i rekreacyjny, Jachty, statki i łodzie, Szkło i ceramika, Kopaliny, metale i paliwa, Aluminium i wyroby z aluminium, Miedź i wyroby z miedzi, Kopaliny, rudy i wyroby z nich, Żeliwo, stal i wyroby z nich, Metale szlachetne, Tworzywa sztuczne, gumy i wyroby z nich, Pozostałe metale i wyroby z nich, Kauczuk, gumy i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne i wyroby z nich, Polimery, żywice i wyroby z nich, Kosmetyki i detergenty, Urządzenia medyczne i artykuły higieniczne, Maszyny, urządzenia i ich części, Maszyny, urządzenia przemysłowe i ich części, Urządzenia, przyrządy pomiarowe i ich części, Maszyny rolnicze i ich części, Pozostałe przyrządy i narzędzia, Urządzenia elektrotechniczne i ich części, Wyroby z papieru i celulozy, Papier, tektura, celuloza, Artykuły drukowane, Meble, Meble gotowe i ich części, Płyty, sklejki, oprawy z drewna, Odzież, obuwie, tkaniny i dodatki modowe, Wyroby chemiczne, Odzież gotowa i dodatki modowe, Tkaniny, dzianiny i wyroby z nich, Obuwie, wyroby skórzane i skóry, Żywność, napoje i wyroby tytoniowe, Napoje, kawy, herbaty i alkohole, Mięso wołowe i bydło żywe, Mięso drobiowe i drób żywy, Wieprzowina i świnie żywe, Nabiał, Owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory, Przetwory z mięsa, kiełbasy, Pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, Ryby i owoce morza, Zboża, mąki i wyroby z nich, Pozostałe mięso i zwierzęta żywe, Żywność dla zwierząt, Pozostała żywność, Wyroby tytoniowe, Pojazdy lądowe i lotnicze oraz części, Pojazdy silnikowe, podwozia, nadwozia, przyczepy, Pojazdy szynowe, specjalistyczne i części do nich, Silniki spalinowe do pojazdów i ich części, Silniki elektryczne i akumulatory, Pojazdy lotnicze, silniki i części do nich, Części do pojazdów (bez silników), Opony zwiń assets/ico/rozwin
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Jeżeli szukasz pewnego i wygodnego zabezpieczenia wykonania zobowiązań umownych dostępnego w PLN, EUR, USD lub innych walutach obcych, rozwiązaniem dla Ciebie jest gwarancja bankowa wystawiana przez BGK. Możesz skorzystać z gwarancji udostępnianej w formie jednorazowej lub z linii gwarancyjnej.

Korzyści

Na zlecenie polskiej spółki, po pozytywnej ocenie jej sytuacji finansowej, BGK może wystawiać wszystkie formy gwarancji kontraktowych. Dostępne są m.in.

  • gwarancje wadialne;
  • zwroty zaliczki;
  • dobrego/należytego wykonania kontraktu;
  • rękojmi;
  • zapłaty;
  • regwarancje;
  • akredytywy StandBy.

Gwarancje są dostępne zarówno w obrocie krajowym jak i zagranicznym. Z uwagi na rating BGK (równy ratingowi Polski) gwarancje bankowe wystawiane przez BGK są honorowane przez wiele podmiotów na całym świecie.

BGK może także wystawiać regwarancje pod gwarancje wystawiane przez banki zagraniczne, jeżeli takie są wymogi kontraktowe.

Realizacja

Aby otrzymać informację na temat możliwości wystawienia przez BGK gwarancji, skontaktuj się z BGK i przekaż:

  • dane finansowe;
  • propozycję zabezpieczenia;
  • dokument, z którego wynika konieczność wystawienia gwarancji (np. umowa, kontrakt, zamówienie, dokumentacja przetargowa).

Po pozytywnej weryfikacji, możesz złożyć w BGK zlecenie udzielenia gwarancji, na podstawie którego BGK wystawi odpowiedni dokument.

BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK)

Al. Jerozolimskie 7, 00-955 Warszawa NIP: 525-00-12-372 REGON: 000017319 Kod SWIFT: GOSKPLPW Tymczasowa siedziba oraz adres do korespondencji: Bud. VARSO 2 ul. Chmielna 73, 00-801 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.