Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

Kontakt:

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet

02-673 Warszawa, ul. Konstruktorska 11

Misją Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest propagowanie idei przedsiębiorczości, wśród kobiet i wspieranie rozwoju firm prowadzonych przez kobiety oraz ich promocja. Fundacja nieustannie śledzi trendy i ewolucję rynku pracy i na podstawie wnikliwej analizy opracowuje programy i projekty, które są kompleksowym wsparciem dla kobiet młodych –wchodzących dopiero na rynek, tych, które planują założenie własnego biznesu oraz tych, które już mają swoją działalność gospodarczą. Głównym celem Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest przypomnienie kobietom, jak duży potencjał biznesowy w nich drzemie, jak sprawcze i samodzielne mogą i potrafią być – a to wszystko po to, by poznały smak spełnienia zawodowego.

Fundacja komunikuje również kobietom, że nie muszą robić wszystkiego same. Razem stać je na dużo więcej, dlatego wspólnym mianownikiem wszystkich działań Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet jest budowanie zawodowej społeczności kobiecej, której podstawą są takie wartości, jak solidarność oraz wzajemna pomoc i wsparcie.

Te spostrzeżenia właśnie były inspiracją do założenia Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, która z pasją propaguje pojęcie przedsiębiorczości wśród kobiet, inspiruje kobiety do aktywności zawodowej, do współpracy w celu osiągnięcia tego, co w pojedynkę nie jest w pełni możliwe i prowokuje do networkingu, czyli wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania relacji biznesowych.

Jak pomaga eksporterom?

Oferujemy dwa programy dla eksporterów:

  • Mój biznes za granicąto program rozwojowy dla przedsiębiorców, którzy myślą o ekspansji zagranicznej. Jest on realizowany przez Fundację Przedsiębiorczości Kobiet w partnerstwie z Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz Business France. Celem programu „Mój biznes za granicą” jest podniesienie jakości wsparcia firm z sektora MŚP zainteresowanych eksportem. Rezultatem programu będzie model wsparcia, który Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz inne instytucje będą wykorzystywać w obsłudze polskich MŚP rozważających ekspansję zagraniczną, tak aby podnieść efektywność MŚP w tym procesie. W programie wypracowane zostaną następujące produkty wsparcia: narzędzie diagnozujące gotowość przedsiębiorstwa do ekspansji, zestaw szkoleń dla przedsiębiorców, model networkingu i model matchmakingu.
  • NEXT to edukacyjny program akceleracyjny dla mikro- i małych firm prowadzonych przez kobiety. W ramach programu oferujemy: bezpłatne wykłady, warsztaty, mentoring biznesowy, panele dyskusyjne i networking z innymi przedsiębiorczyniami. Przeznaczony jest dla przedsiębiorczyń, które chcą skalować swoje firmy oraz wejść z nimi na rynki zagraniczne.
    Program rozwija kompetencje biznesowe z czterech obszarów tematycznych, którymi są: skalowanie, internacjonalizacja, transformacja cyfrowa, innowacje. Uczestniczkom programu NEXT gwarantujemy bezpłatnie: 80 godz. szkoleń i warsztatów 10 godz. mentoringu biznesowego, 20 godz. spotkań z praktykami i ekspertami podczas tematycznych paneli dyskusyjnych, 15 godz. sesji networkingowych i business mixer, warsztaty Gallupa, warsztaty pitchingu, certyfikat ukończenia programu.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.