Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.
Instytucja

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

Kontakt

Logo Agencji Rozwoju Mazowsza S.A.

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

ul. Świętojerska 9, 00-236 Warszawa

Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. została powołana w 2005 roku decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego. Misją ARMSA jest kreowanie i wspieranie rozwoju regionalnego Województwa Mazowieckiego, głównie poprzez bezpośrednie i pośrednie wspieranie rozwoju lokalnego i przedsiębiorczości.
Agencja realizuje wiele inicjatyw i projektów ukierunkowanych na wzrost przedsiębiorczości w województwie mazowieckim. W ten sposób wspiera rozwój małych i średnich firm na każdym etapie dojrzałości eksportowej poprzez edukację i szkolenia, pomoc administracyjną, organizację platform wymiany informacji i doświadczeń, a także udostępnianie danych wykorzystywanych w prowadzeniu działalności gospodarczej. Oferuje tworzenie zintegrowanych projektów prowadzonych przez doświadczonych specjalistów.

Jak pomaga eksporterom?

Funkcjonujące w strukturze Agencji Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów jest miejscem pierwszego kontaktu dla przedsiębiorców mazowieckich, podejmujących i realizujących działalność eksportową oraz dla przedsiębiorców zagranicznych zainteresowanych inwestowaniem na Mazowszu. Podczas realizacji swych działań Centrum ściśle współpracuje m.in. z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, Ministerstwami, Ambasadami i Konsulatami Rzeczpospolitej Polski na całym świecie, Zagranicznymi Biurami Handlowymi (ZBH), Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.) oraz Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi.

Zgłaszając się do COIE każdy przedsiębiorca z Mazowsza może liczyć na usługi informacyjne w zakresie prowadzenia działalności eksportowej oraz na pomoc w nawiązaniu kontaktu z partnerem zagranicznym. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a działania są za każdym razem podejmowane w sposób dostosowany do potrzeb przedsiębiorcy.
Natomiast zagraniczny przedsiębiorca otrzyma informacje na temat polskich uwarunkowań prawnych związanych z rozpoczęciem działalności gospodarczej, jak również informacje ściśle praktyczne, takie jak doradztwo w wyborze terenu inwestycyjnego z bazy terenów, którą prowadzi COIE, lub kontakt z zainteresowanym współpracą przedsiębiorcą polskim.

COIE zajmuje się także realizacją działań z zakresu promocji gospodarczej województwa mazowieckiego podczas wielu krajowych i międzynarodowych wydarzeń o charakterze gospodarczym.

Należy również zwrócić uwagę na powołanie w marcu 2014 roku Mazowieckiego Klastra Chemicznego (prowadzonego przez Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny), którego celem jest poprawa konkurencyjności i potencjału innowacyjnego przedsiębiorstw z sektora chemicznego. Agencja jest reprezentowana w Grupie Sterującej Klastra.

Oferta wsparcia

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.