Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > W okresie styczeń-październik 2022 wzrosła wartość polskiego eksportu
Artykuł

W okresie styczeń-październik 2022 wzrosła wartość polskiego eksportu

15 grudnia Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące obrotów towarowych handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-październik 2022 roku. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, wartość polskiego eksportu w badanym okresie znacznie wzrosła, w porównaniu do roku poprzedniego.

Według raportu wydanego przez GUS, eksport ogółem w pierwszych dziesięciu miesiącach 2022 roku wyniósł 283,7 mld EUR, co stanowi wartość o 20,6% wyższą niż w analogicznym okresie rok wcześniej. W okresie styczeń – wrzesień eksport był wyższy niż przed dwunastoma miesiącami o 20,3%.

Naszym głównym partnerem handlowym w badanym okresie były Niemcy. W miesiącach styczeń-październik 2022 r. wartość sprzedaży polskich towarów do tego kraju wyniosła 78,8 mld EUR, jest to wynik wyższy o 16,5% względem tego w analogicznym okresie rok temu. W okresie styczeń – wrzesień eksport był wyższy niż przed dwunastoma miesiącami o 15,9%.

Na następnych miejscach znalazły się kolejno Czechy (18,6 mld EUR, wzrost o 33,1%), Francja (16,1 mld EUR, wzrost o 18,5%), Wlk. Brytania (14,0 mld EUR, wzrost o 18,4%), Holandia (13,1 mld EUR, wzrost o 29,9%) i Włochy (13,1 mld EUR, wzrost o 19,4%).

Z pełnym raportem przygotowanym przez GUS można zapoznać się tutaj

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.