Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Ubezpieczenia eksportowe na nowych zasadach
Artykuł

Ubezpieczenia eksportowe na nowych zasadach

Rząd przyjął projekt ustawy o gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeniach eksportowych. W nowelizacji  rozszerzony zostanie katalog ubezpieczeń, które oferuje Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Uprawnienia do korzystania z ubezpieczeń gwarantowanych zyskają także nowe podmioty.

Chodzi o podmioty prywatne lub publiczne, które zawierają kontrakty lub dokonują inwestycji w kraju, wnoszących istotny wkład w łagodzenie zmian klimatu.

Nowe przepisy zapewnią kompleksową ochronę ubezpieczeniową polskim eksporterom, również jeśli chodzi o zakupy towarów. KUKE będzie mogła rozszerzyć swoją ofertę o ubezpieczenia zwrotu zaliczki, która została zapłacona przez ubezpieczającego na poczet dostawy importowej z kraju o tzw. ryzyku nierynkowym.

Ubezpieczeniem KUKE będą mogły być objęte, na równi z firmami polskimi, również polskie oddziały przedsiębiorców zagranicznych.  To rozwiązanie ma szansę zwiększyć bezpieczeństwo transakcji zagranicznych tych podmiotów i tym samym wpłynie na ich rozwój. Przełoży się to na zwiększenie możliwości tworzenia w Polsce nowych miejsc pracy.

Źródło: KPRM

  • Wszystko
  • Aktualności (592)
  • Wiedza (269)
  • Kalendarz (1014)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.