Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Trade.gov.pl – nowy, funkcjonalny portal dla przedsiębiorców

Trade.gov.pl – nowy, funkcjonalny portal dla przedsiębiorców

Drodzy Przedsiębiorcy! Portal trade.gov.pl, który wspólnie z Ministerstwem Rozwoju i Technologii Polska Agencja Inwestycji i Handlu dla Państwa przygotowała, jest pierwszym punktem kontaktu przy poszukiwaniu informacji o wsparciu eksportu. Nowa odsłona trade.gov.pl powstała w polskiej i angielskiej wersji językowej z myślą o Was – przedsiębiorcach, którzy poszukują aktualnych informacji o dostępnych instrumentach wsparcia eksportu i odbywających się wydarzeniach, a także chcą dowiedzieć się więcej na tematy związane z ekspansją zagraniczną.

Z myślą o przedsiębiorcach

Na podstawie przeprowadzonego audytu portali instytucji wspierających eksport, zagranicznych portali informacyjnych oraz ankiet przedsiębiorców, nowa odsłona trade.gov.pl została zoptymalizowana pod kątem publikowanych treści. W toku zrealizowanych prac –przeprowadzonych wywiadów z przedsiębiorcami i zorganizowanych warsztatów z poszczególnymi instytucjami – powstał portal przyjazny użytkownikom, intuicyjny i czytelny, który zachęca do ponownej wizyty. Na głównej stronie znajduje się kompletny pakiet informacji, wiadomości o aktualnych warunkach eksportu w Polsce, kalendarz dla przedsiębiorców z najważniejszymi wydarzeniami o zasięgu krajowym i międzynarodowym, oraz szybki dostęp do najważniejszych funkcjonalności portalu:

• promocji w bazie wizytówek ze zdjęciami firm innych użytkowników,
centrum wsparcia eksportu z kontaktami do instytucji oferujących instrumenty wsparcia
• branżowych raportów z systemu Export Intelligence.

Główna strona portalu została czytelnie podzielona na podstawowe obszary tematyczne. Są to: baza wiedzy, informacje o poszczególnych branżach i możliwych kierunkach eksportu, przewodnik eksportera, pakiet treści o cyfrowym eksporcie oraz centrum wsparcia, gdzie znajdują się informacje o dostępnych szkoleniach, programach wsparcia i konkursach dla eksporterów. Zgromadzone w jednym miejscu raporty, analizy rynków oraz przewodniki stanowią kompleksowe źródło wiedzy na temat ekspansji zagranicznej.

Personalizacja treści

Jednym z filarów architektury portalu jest wyjście od potrzeb indywidualnego użytkownika. Personalizacja oglądanych treści pozwala dostosować instrumenty wsparcia eksportu do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy. Korzystający z portalu użytkownicy uzyskają łatwy i szybki dostęp do mapy oraz listy wszystkich instytucji i portali wspierających polski eksport z możliwością filtrowania treści pod kątem obszarów kompetencji, regionu oraz specyfiki działań szukanej instytucji. Treść nowej odsłony portalu została wzbogacona o dostęp do rządowego systemu Export Intelligence. Są to pogłębione analizy i raporty opracowane na podstawie informacji z ok. 40 baz danych instytucji krajowych i zagranicznych. Zawarte w raportach modele prognostyczne, dane makroekonomiczne i demograficzne, dostarczają pogłębionej wiedzy o rynkach handlowych i finansowych poszczególnych regionów świata, a także możliwościach eksportu, skrojonych do potrzeb indywidualnego przedsiębiorcy.

Platforma wymiany informacji o eksporcie

Trade.gov.pl to portal otwarty na świat międzynarodowego handlu, poświęcony zarówno eksporterom, zagranicznym inwestorom, jak również instytucjom, które oferują instrumenty wsparcia eksportu. Integracja treści opracowanych przez instytucje szczebla centralnego i regionalnego, baza kontaktów i wizytówek potencjalnych kontrahentów, stanowią bogate źródło praktycznej wiedzy, opartej na wieloletnich doświadczeniach w aktywnym wspieraniu eksportu i promowaniu inwestycji. Stowarzyszenia i izby gospodarcze za pośrednictwem portalu mogą informować o swojej aktualnej ofercie i wydarzeniach, które organizują. Wystarczy zalogować się do bazy portalu i dodać wizytówkę swojej firmy, która będzie widoczna dla innych użytkowników, aby stać się częścią sieci powiązań partnerskich przedsiębiorstw i instytucji wspierających eksport.

Nie zwlekaj, załóż wizytówkę w portalu Trade.gov.pl pod tym linkiem i dołącz do sieci polskich eksporterów już dziś!

Artykuł

  • Wszystko
  • Aktualności (622)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1037)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.